PDA

Zobacz pełną wersję : Obrazek w menu



_chris-
19-04-2011, 12:27
Witam wszystkich
Jako że ostatnio przekonuje się do joomli i zmieniam moją stronę na joomle dzisiaj natknąłem się na problem. Mianowicie chciałbym mieć moje menu (tytuł np Allegro) ale żeby przed tym tytułem pojawił mi się obrazek wcześniej przeze mnie przygotowany i dopiero potem napis. Grzebałem szperałem i nie znalazłem;/ W php fussion było to łatwe bo w funkcji do wyświetlania panelu dałem ifa czy zawiera w sobie napis allegro jeśli tak to wsadź obrazek i tak samo zrobiłem kilka innych menu. W joomli nie bardzo wiem gdzie szukać;/ Tak samo sprawa się ma do wypunktowania listy. Jakbym chciał aby to menu allegro było wypunktowane moim znacznikiem to jak to zrobić? Albo czy da się tam wstawić kod php który mi będzie pobierał informacje z bazy i odpowiednio je wyświetlał?

Z góry dzięki za wszelką pomoc i wskazówki.

Bazyl
19-04-2011, 12:28
Witaj,

Każda pozycja menu ma własną klasę, np. .item17.
Już wiesz?

_chris-
19-04-2011, 12:36
No zakupuje troche, ale :D Umieściłem w cssie templatki na próbę:
#item1{
font-weight: bold;
}
W zapleczu w polu Przyrostek klas CSS strony dałem:
item1

No i nic się nie dzieje. Trzeba to dać w innym pliku?

A co z tym obrazkiem dla tytułu menu? No i z tym własnym kodem php?

Bazyl
19-04-2011, 12:45
Mylisz klasy z identyfikatorami.
Mylisz pojęcia jeśli chodzi o przyrostek klasy.

Polecam www.wiki.joomla.pl oraz jakiś kurs css/html

p.s. Kod podgladasz Firebugiem

_chris-
19-04-2011, 12:59
No dobra, ale jak są nadawane te itemNUMER ? Gdzie to można podejrzeć? Za każdym dodaniem trzeba zobaczyć w źródło?

No i mam klasę odpowiedzialną za menu. Ale problem jest taki że ja nie chcę zmienić wszystkiego, tylko jedno wybrane przeze mnie menu. I żeby tam był w tytule mój obrazek, a w punktorach moje punktory.

Jak jesteś już w temacie to proszę Cię o wyjaśnienie:
1. Jak rozpoznać te itemNUMER - musiałbym wtedy utworzyć styl w cssie obsługujący wszystkie te i nadający im punktory
2. Jak dodać ten obrazek do tytułu menu?
3. Czy jest możliwość wpisania swojego kodu php do menu. Tak jak pisałem wcześniej pobierającego coś z bazy i wyświetlającego.

Bazyl
19-04-2011, 13:09
ja nie chcę zmienić wszystkiego, tylko jedno wybrane przeze mnie menu. I żeby tam był w tytule mój obrazek, a w punktorach moje punktory.
Wchodzisz w moduł Twojego menu i ustawiasz przyrostek klasy css.
W kodzie widzisz swój przyrostek, bierzesz się za css i ostylowujesz.

_chris-
19-04-2011, 13:22
Wchodzisz w moduł Twojego menu i ustawiasz przyrostek klasy css.
W kodzie widzisz swój przyrostek, bierzesz się za css i ostylowujesz.

Dzięki wielkie już zaczaiłem o co w tym chodzi. Teraz zostaje pytanko odnośnie tego kodu php. Bo jeśli nie ma takiej możliwości to joomla się staje bezużyteczna dla mnie;/