PDA

Zobacz pełną wersję : cały czas ten sam adres w pasku adresu



goin_high
20-04-2011, 02:10
Witam,
jestem kompletnie świeży zarówno w joomla jak i we wszystkim co dotyczy stawiania stron www :) ale za to jakimś cudem udało mi się stworzyć stronę w joomli na serwerze lokalnym przy pomocy jamp'a i na dodatek przenieść ją na serwer zewnętrzny. Problem polega na tym, że po wybraniu jakiejś pozycji z menu w pasku adresu przeglądarki jest cały czas ten sam adres i to chyba mi się wydaje tak być nie powinno. Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś rzucił na to okiem i powiedział co mogłem skopać, bo na pewno coś skopałem. Dodam jeszcze, że domena była przeniesiona z innego serwera, jeśli miałoby to mieć jakieś znaczenie.

www.agencjacreoart.pl

pozdrawiam i z góry dzięki

ps. sorry jeśli to nie w tym temacie albo jeśli było już kilka podobnych postów

PeFik
20-04-2011, 08:03
tak, przenoszenie, szczególnie nieumiejętne domeny z firmy x do firmy y - powoduje ten efekt.
Ponieważ jak mogłeś, a powinieneś przeczytać - należało wpisać DNS hostingu, a nie np. stary adres lub inne cuda. Doczytaj proszę na stronie pomocy firmy, gdzie masz hosting oraz domenę.

kiki05
20-04-2011, 09:14
Wpisz nazwę witryny w konfiguracji następnie zapisz i zobacz czy pomogło.

zet2k
21-04-2011, 22:17
Pozwolę podpiąć się pod temat. też jestem swiezyna jesli chodzi o joomle, hosting i domeny...
Mam podobny problem - kupiłem domene na home.pl.
Przechodząc po zakładkach strony - wizualizowany adres to zawsze: www.zymart.pl.
Natomiast jesli wchodze bezpośrednio po adresie od dostawcy, adres zmienia się wraz z wizualiowanąstroną http://artur.netilius.pl/

Ponadto podglądajać źródło strony po odpaleniu www przez domene, nie ma tam praktycznie żadnych danych.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć ? Szukałem jakichś informacji na forum, niestety są szczątkowe i nie bawrdzo łapie o co chodzi...
z góry wielkie dzięki za pomoc.


EDIT - wyczytałem ze moze to byćzwiazane z ramkami ? jesli jestem w bledzie poprawcie mnie.
Wspominaja o dodaniu i przekierowaniu DNS ? Rozumiem, ze DNS dostaje od dostawcy, i wpisuje je w panelu konfiguracyjnym domeny ?

PeFik
21-04-2011, 22:50
tak, doczytaj... z tego co wiem Home.pl ma pomoc online i dokumentacje w języku tutejszym.

goin_high
22-04-2011, 00:00
kolega oprócz tego, że przekierował domenę na adres URL, powinien u obecnego operatora domeny zmienić delegację na serwery DNS obecnego hostingu lub ewentualnie pofatygować się o kod AuthInfo dzięki któremu mógłbym przerejestrować domenę do siebie.
Temat do zamknięcia.
dzięki za pomoc
pozdro

zet2k
23-04-2011, 13:13
biednemu zawsze wiatr w oczy...
Wgłębiłem się w temat i wyczytałem by wpisać adres bez http://, wpisałem:
artur.netilius.pl - brak strony
//artur.netilius.pl - wyświetla tekst Nic tu nie ma...

Nie poddaje się, idę dalej... uzyskuję od swojego dostawcy indywidualny adres IP swojego serwera... konfiguruje domenę i,

Po wpisaniu adresu www.zymart.pl, znów zonk - widnieje tekst Nic tu nie ma.

Jest szansa by to jakoś obejść ?? czy jedyna droga to delegacja domeny na serwery DNS. ??
Z góry dzięki za rady.