PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie portalu turystycznego (baza noclegowa) na joomle



qtlet
20-04-2011, 21:08
Witam,

Posiadam portal turystyczny (baza noclegowa obiektów znajdujących się w kraju i zagranicą). Strona oparta jest na darmowym skrypcie getsoft. Baza danych oparta jest na phpMySql.

Chciałbym przenieść swoją stronę na system joomla.

Portal działa w następujący sposób: osoba lub firma, która umieszcza swój obiekt (np.: pokój gościnny, hotel, motel, itp.) podaje za pomocą formularza kilka informacji między innymi: nazwa obiekty, adres, e-mail, tel. itd. te dane umieszczane są w bazie.

Mam zainstalowaną joomle na localhoscie, stworzyłem bazę danych. I teraz nie wiem jak stworzyć formularz, który będzie wprowadzał dane.

Piszę do Was dlatego, że podobnego postu nie znalazłem na forum, przejrzałem stronę pomoc.joomla.pl podobnego zagadnienia również nie znalazłem.
Czy znacie może strony www o zbliżonej tematyce jaką wyżej przedstawiłem lub podali kilka wskazówek gdzie mam szukać informacji na ten temat.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

palyga007
20-04-2011, 21:13
Zainteresuj się komponentami DJCatalog albo SobiPro

palyga007
21-04-2011, 19:25
@weronika

Mam wrażenie, że nie do końca przeczytałaś post @qtlet, ew przeczytałaś, ale nie zrozumiałaś.
Udzieliłem użytkownikowi @qtlet niezbędnej wskazówki i jeśli zechce to z niej skorzysta.

Nie wiem co kierowało Tobą podczas pisania tej wiadomości, ale prosiłbym o więcej rozwagi następnym razem.
Patrząc na liczbę Twoich postów jestem naprawdę zdziwiony tonem Twojej wypowiedzi.
Ja mógłbym napisać, że mu się nie chciało itp itd skoro czytam kilka/kilkanaście tego typu postów dziennie, a mimo to udzieliłem niezbędnej wskazówki.
Także więcej rozwagi
Pozdrawiam

//Edit
Użytkownik skasował wypowiedź, no cóż... post pozostawiam.

qtlet
22-04-2011, 08:29
---------- Post dodany 22-04-2011 o 08:29 ---------- Poprzedni post był 21-04-2011 o 19:48 ----------

[/COLOR]Znalazłem to czego szukałem. Chodziło mi raczej o tworzenie formularzy w php, które pobierają i dodają dane do bazy danych. linków nie będę posyłał, żeby mnie nikt nie posądzał o spam. Ale jak wpiszecie w google np.: "formularze w php" to możecie coś znaleźć dla siebie tak jak jak.

pozdrawiam

zwiastun
22-04-2011, 11:53
@qtlet: rozumiem, że poczułeś się nieswojo po odpowiedzi wysłanej przez @weronika. Rozważ zatem, jak czuje się np. wydawca forum czy moderatorzy, którzy przeczytali Twoją wypowiedź:

Ale widać, że każdego bez powodu można tu opluwać postami. Zauważyłem,że na tym forum są też osoby, które oprócz potężnej wiedzy na temat joomli mają też problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

wytłuszczenie moje/zwiastun

W cudzym oku drzazgę łatwo dojrzeć, w swoim trudno zobaczyć belkę. @weronika po uwadze od moderatora usunął/usunęła swój post. Mam nadzieję, że i Ciebie będzie stać na naprawienie wyrządzonej mi (i pewno nie tylko) przykrości.
I już zupełnie na marginesie i bez osobistego adresu: pisze się "Joomla!" ewentualnie "Joomla" (bez wykrzyknika) - jeśli ktoś to czyni inaczej, a to dość częsta sytuacja - to okazuje co najmniej swoją ignorancję!