PDA

Zobacz pełną wersję : prywatny kalendarz użytkownika



danio_d
20-04-2011, 22:50
Witam,

Po kilku wieczorach poszukiwań zwracam się o prośbę do Was. Tym razem poszukuję rozwiązania dla strony na której ma być prywatny kalendarz dla każdego usera.

Funkcja jego polegać będzie na możliwości dopisania przez użytkownika rocznicy, urodzin, imienin itp z możliwością przypomnienia na maila. I tylko użytkownik widzi swój kalendarz - nie jest on dostępny dla pozostałych.

Macie jakieś pomysły. Eventlist nie ma, JEvents ma w demo 'My Private Event', ale nie jestem pewien jak on działa (napisałem zapytanie na ich forum).

Zastanawiam się czy może zrobić coś prostszego w Fabrik lub Chromoform ale nie znam zbyt dobrze tematu formularzy i nie wiem czy wogóle da radę coś takiego zrobić.

Będę wdzięczny za pomoc i nakierowanie na jakiś trop.

Pzdr
Daniel

zwiastun
20-04-2011, 22:52
Rozważ, kto w dobie telefonów komórkowych z przypominajkami będzie z takiej możliwości korzystał.

danio_d
20-04-2011, 22:56
Rozważ, kto w dobie telefonów komórkowych z przypominajkami będzie z takiej możliwości korzystał.

Zgadzam się z Tobą Zwiastun. Ale niestety... klient nasz Pan. W wielu kwestiach się nie zgadzam z klientami (a z tym w szczególności) ale nie zawsze da się im wyperswadować 'fajne' pomysły do których są bardzo 'przywiązani'. I trzeba kombinować rozwiązania.
Sam dla siebie nie robiłbym takiej przyjemności ;)

zwiastun
20-04-2011, 23:28
Może wpinacz do... konta na GMail?

danio_d
22-04-2011, 18:48
Jeśli wymaga on założenia dodatkowo przez użytkownika konta na gmailu to odpada - grupa docelowa strony to osoby 50+, więc trzeba ograniczyć do minimum wymagania :). Ale sprawdzę.
Dzięki.

Jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie to będę wdzięczny.
Dzisiaj znalazłem artykuł opisujący stworzenie kalendarza przez komponent Fabrik.
http://www.packtpub.com/article/building-calender-application-in-joomla-using-fabrik
Może uda mi się go dostosować do moich potrzeb. Jak będzie sukces podzielę się wiedzą.

artjablo
12-11-2011, 08:50
Czy udało się rozwiązać problem indywidualnego kalendarza dla każdego użytkownika? Mam taki sam problem. Proszę o podpowiedź, ponieważ nie wiem czy jak zainwestuję 70Euro w Jevents, to cel zostanie osiągnięty.