PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań odnośnie Jomsocial



doominik
21-04-2011, 16:51
Mam parę pytań odnośnie tego komponentu.

1. Z tego co widziałem jomsocial 2,2 jest po angielsku a prace nad tłumaczeniem dopiero trwają. Czy jest możliwość ściągnięcia wersji starszej do której jest dostępne tłumaczenie?

2. Czy jeśli kupię jomsocial 2,2 za 149$ to znaczy że mogę zainstalować go na np. dwóch portalach? Czy może każdy jeden zakup jest powiązany jakoś z instalacją na jednej domenie. I chcąc go zainstalować ponownie gdzie indziej muszę jeszcze raz zapłacić?
Czy może dopiero zakup wersji za 499$ upoważnia mnie do tego?

3. I co właśnie znaczy to zdanie "Support for UNLIMITED subdomains and domains" Czy to znaczy właśnie te wiele instalacji na wielu domenach. Czy może tańsza wersja umożliwia mi instalację na wielu domenach ale pomoc dostanę tylko dla jednej wybranej jeśli nie wykupię najdroższej opcji?

To chyba tyle.

Z góry dziękuje.

PiotrWrona
22-04-2011, 21:57
1. Z tego co wiem na http://blog.elimu.pl/ można zakupić profesjonalne tłumaczenia do wszystkich wersji jomsocial w tym już betę do 2.2, można też skorzystać z mojej wersji beta dla wydania RC1 i podrasować ją lub poczekać jeszcze trochę aż będę miał czas i skończę moją wersję tłumaczenia i udostępnię za free.

2. Wszystko masz napisane w licencjach wersja podstawowa (najtańsza) jest wersją dla jednej domeny.

3. Ponownie odsyłam do licencji.

PeFik
23-04-2011, 18:53
Potwierdzam, spolszczenie dla komponentu (front&admin) w wersji 2.2 jest już dostępne. Spolszczenie dla modułów jestem w trakcie
Poczytaj moje omówienie: http://blog.elimu.pl/3851-jomsocial-18-spolszczenie/

akwaryd
11-06-2011, 07:50
Mam pytanie o licencję developerską na jomsocial...

1. jeżeli zostanie ona wykupiona jako licencja developerska za obecną cenę 499 USD...
2. i... planowane jest utworzenie nowych serwisów opartych na jomsocial w różnych domenach (np. 15 niezależnych serwisów www)
3. co zrobić, gdy klient wycofuje się z części realizacji, przekazując prawa do domeny developerowi jako rekompensatę za wykonaną pracę, czy developer może np. prowadzić pozostałe 6 serwisów w odrębnych domenach jako "własne" generujące dochód z reklam? czy developer musi wykupywać w takim przypadku odrębne licencje na jomsocial?
4. co zrobić gdy developer planuje zajmowanie się również kreowaniem nowych marek/www w interncie, czyli wykupuje "własne - różne - domeny" i "licencję developerską jomsocial", tworzy "nowe serwisy w róznych domenach", a wprzypadkiu ich sukcesu sprzedaje je innym firmom, lub czerpie z nich dochód z emisji reklam
5. czy klient developera, dla którego został wykonany serwis jomsocial przez developera na licencji developerskiej musi również wykupywać/zgłaszać/rejestrować ponownie odrębną licencję na jomsocial? np. standard cz proffesional?

PeFik
11-06-2011, 09:31
Z tego co wiem, w panelu klienta PRO można zmieniać domenę bodajże 3 razy, w kwestii supportu innych ograniczeń nie widziałem. Także w developera pewnie nawet nie ma tego.
Poza tym twoje pytania są natury prawnej, więc chyba najlepiej nie pytać polskich forumowiczów, a producenta oprogramowania, czyż nie. Mają swoje forum + e-mail (support@jomsocial.com) , więc nie widzę przeszkód.

Prywatnie, Moim zdaniem po zakupieniu takiej licencji możesz bardzo dużo, taka jest jej istota.

Przydatne linki: http://www.jomsocial.com/company/license-agreement.html