PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie w szablonie elementu na podstronach



Adam-240
22-04-2011, 11:14
Witam, potrzebuję bezpośrednio w szablonie wyłączyć pewien element, tak aby pojawiał się tylko na stronie głównej.

Niestety nie mogę tego zrobić za pomocą modułu ponieważ moduł ładowany jest do wnętrza elementu, który chcę wyłączyć i jeżeli ustawię sam moduł, aby wyświetlał się tylko na stronie głównej to element nadal pozostanie tylko bez zawartości.

Najlepiej jakby ktoś kto jest obeznany z systemem podał mi informację w jakiej zmiennej przechowywany jest np. tytuł danej podstrony i po prostu IF'em sobie to wyłączę. Nie mogę skorzystać w ten sposób ze zmiennych serwerowych ponieważ mam włączone "przyjazne linki".

Pozdrawiam

larry_krk
22-04-2011, 11:44
Witam, nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale może jednak

<?php if($this->countModules('user3')) { ?><!--sprawdzasz,czy moduł jest włączony-->
<div id="moduly_lewa"> <!--jeśli tak, ładujesz element strony-->
<jdoc:include type="modules" name="user3" style="xhtml" /> <!--a potem sam moduł-->
</div><!---koniec MODULY_LEWA --->
<?php } ?>

Dla strony głównej możesz też skorzystać z czegoś takiego: http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_okre%C5%9Bli%C4%87,_czy_u%C5%BCytkownik_przegl %C4%85da_stron%C4%99_startow%C4%85%3F

Adam-240
22-04-2011, 12:35
Wielkie dzięki, właśnie o to mi chodziło.

Adam-240
24-04-2011, 18:17
Witam, żeby nie zakładać nowego tematu to dopiszę się w tym. Mógłby mi ktoś podać kod odpowiedzialny za pobranie nazwy kategorii do jakiej dany artykuł należy? Nie znam jeszcze tych wszystkich pól w klasach Joomli i nie wiem nawet za bardzo gdzie tego szukać.

PS. Jako, że kontynuuję temat z innym problemem niż poprzednio, napisałem post pod postem, aby odświeżyć temat.

larry_krk
24-04-2011, 18:39
1. nazwę kategorii wyświetlisz przez

<?php echo $this->escape($this->article->category); ?>
2. na większości forów nowy problem = nowy wątek
----
pzdr