PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły w kategorii



Gordion
22-04-2011, 17:32
Witam,
znacie jakiś sposób by wyświetlić artykuły z danej kategorii?

Chodzi mi o ten sam efekt jaki ustawimy w menu na wyświetlanie danego artykułu (z przyciskami nawigacji poprz. nast.) tylko ma wyświetlać najnowszy artykuł z kategorii do której należy.

moje
22-04-2011, 17:51
Rozejrzeć się w swoim zapleczy bo pewnie jest tam opcja utworzenia nowego łącza, gdzie wybiera się wyświetlanie artykułów z kategorii, to po pierwsze, a po drugie należy poczytać wiki.joomla.pl : )

Gordion
22-04-2011, 18:05
Tak wiem.
Ustawiłem sobie to tak, w menu utworzyłem nową pozycję np. Kategoria ustawiłem typ na "Kategoria - przegląd artykułów" w opcjach dałem by wyświetlało 1 artykuł od najnowszego i wszystko by było fajnie, ale nie mam przycisków nawigacji z artykułu, wiem że jest "podział na strony", ale to nie to samo.

moje
22-04-2011, 18:16
W ustawieniach tego łącza na pewno to jest, zobacz w której harmonijce no i w danej kategorii musisz mieć więcej jak jeden artykuł, żeby przy artykule wyświetliła Ci się nawigacja ; )

Gordion
22-04-2011, 18:21
Mam więcej niż jeden artykuł, bo aż dwa ;)
Jak w harmonijce Opcje przeglądu artykułów ustawię opcję Paginacja na Pokaż to się wyświetla
"Start
poprz.
1
2
nast.
End"
Ale tego akurat nie chcę, chcę opcję z artykułu i w opcjach ustawień artykułu w "przyciski nawigacji" mam na pokaż tylko, że się nie pokazuje.

moje
22-04-2011, 18:23
A w stawieniach artykułu co masz zaznaczone oraz co masz zaznaczone w ustawieniach domyślnych (dla wszystkich artykułów)?

Gordion
22-04-2011, 18:27
Wszędzie dla przyciski nawigacji, dałem na Pokaż, wszędzie to znaczy w globalnych ustawieniach, w ustawieniach tych artykułów oraz w ustawieniu tego menu. I akurat dla tego typu menu to nie działa, działa natomiast dla pojedyńczego typu artykułu.

moje
22-04-2011, 18:48
Podaj linka do strony.

Gordion
22-04-2011, 18:56
www (http://gaweltyrala.com/pl/stimulations/plenart.html)

Jak się okaże, że nie można tak ustawić jak chcę to ustawię typ menu jako pojedynczy artykuł i co dodam nowy artykuł to będę pod to menu podpinał. Przy tym rozwiązaniu mam te przyciski nawigacji artykułu i później leci wg najnowszego, ewentualnie poszukam pliku który odpowiada za wyświetlanie w "kategoria - przegląd artykułu" i wyrzucę zmieniony w szablon ;)

moje
22-04-2011, 19:22
To na chwilę włącz domyślny szablon Joomla i sprawdź czy tam też nie działa nawigacja.

Gordion
22-04-2011, 19:31
To samo.

moje
22-04-2011, 19:40
Pokaż jak to wygląda na normalnym szablonie.

EDIT:

I wszystko wiadomo.

Wszystko działa dobrze : )
To co widzisz jest nawigacja wew. kategorii ale nie widzisz nigdzie nawigacji wew. artykułu, bo nigdzie nie masz linka (często tytuł artykułu), w który można by kliknąć i zobaczyć sam artykuł.

Pamiętaj, nie sprawdzaj takich rzeczy, jak nie masz dopracowanego do końca serwisu, a zwłaszcza szablonu (bo g**** widać).

Gordion
22-04-2011, 22:40
Czyli jednym słowem bez zmiany w pliku nie da się tego zrobić lub tak jak wcześniej pisałem zabawa z artykułami. Ok dzięki Ci za pomoc :)

moje
22-04-2011, 22:45
Możesz skorzystać z nadpisywania szablonem, żeby obydwie te nawigacje wyglądały identycznie ; )