PDA

Zobacz pełną wersję : Licznik odwiedzin do każdej podstrony w joomla 1.5



turbodivx
23-04-2011, 11:59
Witam
Poszukuje modułu/plugin który pokaże mi ilość odwiedzin/odsłon danej podstrony np. http://www.bip.mwik.bydgoszcz.pl/?cid=83
Z góry dzięki.

kurtz
23-04-2011, 13:36
dział : statystyki treści, źródło : katalog zasobów globalnych.

stokrotka50
14-09-2011, 13:42
Witam,
pewnie nie w tym miejscu ale nie wiem gdzie napisać, żeby uzyskać odpowiedź na temat niemożliwości wklejenia kodu licznika odwiedzin z Google Analytics na stronie internetowej organizacji. Do momentu pobrania kodu wszystko było ok. A potem zaczęły się problemy. Najpierw w informacji dotyczącej miejsca wklejenia.W jednym miejscu pisze, że należy go wkleić przed </body> a w innym miejscu, na moim profilu: "Skopiuj poniższy kod, a następnie wklej go na każdej stronie, którą chcesz śledzić, tuż przed tagiem zamknięcia </head>." Raz że nie wiem w końcu gdzie mam wkleić a dwa i to jest kolejny problem, w informacjach oraz na zaprezentowanym filmiku jest że należy kliknąć w "źródło strony" tam odszukać wskazane miejsce, no i tutaj jest to "</body>" i w miejsce starego wkleić nowy kod. Tylko zeby wkleić nowy trzeba usunąć stary a tego nie da się zrobić. Nie da się usunąc starego a nawet nie można nic kompletnie dodać, w żadnym innym miejscu. To jak to w końcu jest? Proszę o pomoc bo nie potrafię tego rozgryźć.

zwiastun
14-09-2011, 13:51
Miejscem wiarygodnych informacji nie jest w tej mierze Internet w ogóle, a materiały jakie dla webmasterów publikuje na swoich stronach Google:

Nie możemy podać szczegółów instalowania kodu śledzenia w poszczególnych systemach zarządzania treścią, ale po zmodyfikowaniu źródłowego kodu HTML korzystanie z Analytics w witrynie powinno być możliwe.

Zalecamy zapoznanie się z dokumentacją stosowanego systemu i dodanie kodu śledzenia do wszystkich używanych plików szablonów. Zazwyczaj zalecamy dodawanie kodu śledzenia bezpośrednio przed zamykającym tagiem </body>, ale kod można wstawić również w sekcji ,,head" bezpośrednio przed zamykającym ją tagiem </head>, jeśli system CMS zezwala na jej modyfikowanie.
W Joomla możesz wstawić i tu, i tu, bo możliwe jest modyfikowanie sekcji head szablonu.

Ponadto mozna bez głowienia się zastosować specjalny dodatek

PeFik
14-09-2011, 13:51
Jasne, z chęcią pomagamy nie tylko "blondynkom" .

Link: http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-analytics/11734
1) Pobierz ów plugin(dodatek)
2) zainstaluj
3) Przejdź do listy dodatków, znajdź ten nowy i wpisz w nim twój UA-XXXXXXX-X - czyli tylko ten fragment z twojego wygenerowanego kodu z google, nic więcej.
4) pamiętaj aby dodatek opublikować !

Google reports on stats gathered 24 hours later... so be patient! :D

---------- Post dodany o 13:51 ---------- Poprzedni post był o 13:49 ----------

p.s.
Starty kod statystyk należy usunąć przeważnie będzie na sztywno wpisany w kod pliku index.php szablonu, zgaduje bo nie widzę źródła.

stokrotka50
14-09-2011, 16:06
Dziękuję za info. Mam nadzieję ze dam sobie radę :)