PDA

Zobacz pełną wersję : mod_login



Carver
23-04-2011, 15:07
Witam mam taki problem, że po zainstalowaniu joomli 1.5.23 za pomocą auto instalatora z panelu directadmin (linuxpl.com)wszystko pięknie działa prawa mam ustawione na 755(a próbowałem dla modułów ustawić na chwile nawet na 777) i przy próbie zarejestrowania się jak również przypomnienia nazwy czy hasła wyskakiwał błąd 404 - Nie znaleziono komponentu. Spróbowałem zainstalować drugą joomle 1.5.23 pod inna domeną w osobnym folderze (ponieważ oprócz zakupionej w innej firmie dostałem drugą za free) i podmienić cały katalog mod_login z nowej joomli na swoja stronę macierzystą srodmiescie.org . Zanim to zrobiłem nie mogłem zakładać kont bezpośrednio ze strony, ale nie było problemu z robieniem tego z panelu administratora i mogłem się normalnie logować. Po podmienieniu plików mam teraz 2 problemy , ponieważ nie mogę się już nawet zalogować nadając różnym userom różne grupy. Proszę o radę ponieważ mozolne szukanie tego przez kilka godzin na forach polskich i anglojęzycznych nie powiodły się :/

ps. Błąd , który teraz wyskakuje podczas próby zalogowania się to :
The requested URL /index.php was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.17 (Unix) mod_ssl/2.2.17 OpenSSL/0.9.8o DAV/2 mod_python/3.3.1 Python/2.6.6 mod_fastcgi/2.4.6 mod_wsgi/3.1 Phusion_Passenger/3.0.5 mod_fcgid/2.3.7-dev Server at srodmiescie.org Port 443

zwiastun
23-04-2011, 17:25
Zajrzyj do regulaminu, aby się dowiedzieć, jakie dane trzeba by podać przy tego typu problemie, by liczyć na jakąś pomoc.

Carver
23-04-2011, 22:58
Przepraszam nic mnie nie usprawiedliwia ze regulamin tylko po łepkach przeczytałem i wszystkich informacji nie podałem :/ Próbowałem uruchomić ten scrypt jtspost_pl.php(pomocnik pisania postów ale bezskutecznie... wyskakiwała mi biała strona a więc oto informacje , które powinienem zamieścić już wcześniej:
Opis problemu:
Nie można się zalogować
Wiadomość z Log/Error:
Not Found

The requested URL /index.php was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.17 (Unix) mod_ssl/2.2.17 OpenSSL/0.9.8o DAV/2 mod_python/3.3.1 Python/2.6.6 mod_fastcgi/2.4.6 mod_wsgi/3.1 Phusion_Passenger/3.0.5 mod_fcgid/2.3.7-dev Server at srodmiescie.org Port 443

Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
Próbowałem ponownie podmienić folder mod_login z nowej instalki do strony macierzystej (srodmiescie.org) oraz zmieniać prawa tego folderu na 755 766 i nawet 777 bez skutecznie.
Wiadomość diagnostyczna
Przekopiowałem dane z "inforamcje o systemie" mam nadzieje ze to wszystko co potrzebne. Dodam jeszcze, że Stan wszystkich katalogów wymienionych w "pomoc/informacje o systemie" jest zapisywalny

Informacje o systemie


Ustawienie



Wartość

System operacyjny:
Linux s76.linuxpl.com 2.6.32.38-grsec #1 SMP Tue Apr 19 12:11:43 CEST 2011 x86_64
Wersja bazy danych:
5.1.56
Porządek znaków w MySQL:
utf8_general_ci
Wersja PHP:
5.2.17
Serwer WWW:
Apache/2.2.17 (Unix) mod_ssl/2.2.17 OpenSSL/0.9.8o DAV/2 mod_python/3.3.1 Python/2.6.6 mod_fastcgi/2.4.6 mod_wsgi/3.1 Phusion_Passenger/3.0.5 mod_fcgid/2.3.7-dev
PHP działa na:
cgi-fcgi
Wersja Joomla!:
Joomla! 1.5.23 Stable [ senu takaa ama baji ] 04-March-2011 18:00 GMT
Klient użytkownika:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3
Informacje o PHP

PHP Version 5.2.17




System
Linux s76.linuxpl.com 2.6.32.38-grsec #1 SMP Tue Apr 19 12:11:43 CEST 2011 x86_64
Build Date
Mar 30 2011 10:23:46
Configure Command
'./configure' '--enable-force-cgi-redirect' '--enable-fastcgi' '--with-config-file-path=/usr/local/lib' '--with-curl=/usr/local/lib' '--with-gd' '--enable-gd-native-ttf' '--with-ttf' '--with-gettext' '--with-jpeg-dir=/usr/local/lib' '--with-freetype-dir=/usr/local/lib' '--with-kerberos' '--with-openssl' '--with-mcrypt' '--with-mhash' '--with-mysql=/usr/local/mysql/' '--with-mysqli=/usr/local/mysql/bin/mysql_config' '--with-pear=/usr/local/lib/php' '--with-png-dir=/usr/local/lib' '--with-zlib' '--with-zlib-dir=/usr/local/lib' '--enable-zip' '--with-iconv=/usr/local' '--enable-bcmath' '--enable-calendar' '--enable-ftp' '--enable-magic-quotes' '--enable-sockets' '--enable-mbstring' '--enable-wddx' '--enable-exif' '--enable-ctype' '--with-gdbm' '--with-pcre-regex' '--with-expat-dir=/usr' '--with-readline' '--with-freetype' '--with-filepro' '--enable-sockets' '--enable-session' '--with-freetype-dir' '--with-dom' '--with-dom-xslt=/usr/lib' '--enable-pdo' '--with-pdo-pgsql=/usr/loca/pgsql' '--with-pdo-mysql=/usr/local/mysql' '--enable-inline-optimization' '--disable-debug' '--enable-discard-path' '--enable-soap' '--with-iconv=/usr/local' '--with-imap=/usr/lib/' '--with-xsl' '--with-openssl' '--enable-sysvsem' '--with-pgsql=/usr/local/pgsql' '--enable-dbase' '--with-t1lib' '--with-bz2' '--with-tidy' '--with-imap-ssl' '--with-pspell' '--disable-ipv6' '--with-xmlrpc' '--with-mssql' '--enable-pcntl'
Server API
CGI/FastCGI
Virtual Directory Support
disabled
Configuration File (php.ini) Path
/usr/local/lib
Loaded Configuration File
/usr/local/directadmin/data/users/carver/php/srodmiescie.org/php.ini
Scan this dir for additional .ini files
(none)
additional .ini files parsed
(none)
PHP API
20041225
PHP Extension
20060613
Zend Extension
220060519
Debug Build
no
Thread Safety
disabled
Zend Memory Manager
enabled
IPv6 Support
disabled
Registered PHP Streams
https, ftps, compress.zlib, compress.bzip2, php, file, data, http, ftp, zip
Registered Stream Socket Transports
tcp, udp, unix, udg, ssl, sslv3, sslv2, tls
Registered Stream Filters
zlib.*, bzip2.*, convert.iconv.*, string.rot13, string.toupper, string.tolower, string.strip_tags, convert.*, consumed






Istotne ustawienia PHP
Tryb bezpieczny:
Wyłączone
Ścieżka open_basedir:
/home/carver/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/
Wyświetlaj informacje o błędach:
Włączone
Krótkie znaczniki:
Włączone
Wczytywanie plików:
Włączone
Magiczne cytaty:
Włączone
Rejestracja zmiennych globalnych:
Włączone
Buforowanie wyjściowe:
Wyłączone
Ścieżka zapisu sesji:
/tmp
Autostart sesji:
0
Obsługa XML:
Tak
Obsługa Zlib:
Tak
Funkcje nieaktywne:
apache_get_modules,apache_get_version,apache_geten v,apache_note,apache_setenv,ini_alter,ini_restore, openlog, posix_ctermid, posix_getcwd, posix_getegid, posix_geteuid, posix_getgid, posix_getgrgid, posix_getgrnam, posix_getgroups, posix_getlogin, posix_getpgid, posix_getpgrp, posix_getpid, posix, _getppid, posix_getpwnam, posix_getpwuid, posix_getrlimit, posix_getsid, posix_getuid, posix_kill, posix_mkfifo, posix_setegid, posix_seteuid, posix_setgid, posix_setpgid, posix_setsid, posix_setuid, posix_times, posix_ttyname, posix_uname
Obsługa Mbstring:
Tak
Zmiana kodowania znaków (ICONV) - możliwa:
Tak
Edytor WYSIWYG:
Editor - No Editor

Przepraszam za obszerność posta , ale stosowałem się tutaj do rad Gł. Moderatora "Crazyluki" z tematu
"Pomocnik pisania posta"