PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana w układzie modułu



magura
23-04-2011, 20:14
Witam serdecznie. walcze z pewnym problemem, mianowicie na stronie www.atvzone.pl slider jest na całej długości. Chciałbym aby zajmował 2/3 a na pozostałej 1/3 dodać kolejny moduł gdzie było by zdjęcie. Gdy to robie moduły układają się pod spodem ( nie wiem czemu ale po zmianie szerokości slidera cała strona przesuwa się w prawo)
Proszę o pomoc

Gall Anonim
23-04-2011, 21:04
http://www.atvzone.pl/index.php?tp=1

a_m
23-04-2011, 21:53
daj mu 2/3 szer. - tak jak chcesz i tam gdzie to robisz - na jakiś czas; może ktoś będzie miał chwilę, żeby zerknąć

Robster
23-04-2011, 22:43
Kolego nie mamy twojego szablonu, więc cholernie ciężko będzie pomóc jeśli nam go nie udostępnisz lub nie wprowadzisz tych zmian na stronie o których pisałeś (wtedy moglibyśmy online pogrzebać w css'ie, jeśli dobrze obsadziłeś moduł).

magura
25-04-2011, 17:14
Pod tym linkiem jest zmniejszona wersja modułu
http://atvzone.pl/wywiady/blog

a_m
25-04-2011, 19:29
powodem kłopotu jest, że i szablon i moduł korzysta z klasy .wrap; narzucenie modułowi szer. innej niż 100% powoduje, że div.wrap ma określony width na (ten przypadek) 740px i przesuwa się bo równocześnie ma marginesy lewy i prawy - auto, ale że strona realnie jest szersza powstaje wrażenie przesunięcia w prawo

póki co dopisz w template.css



#ja-wrapper > .wrap{
width: 960px;
}
#header_hotslider{
float:left;
}i poszukaj mądrzejszego slidera + pamiętaj, że tą szer. musisz modyfikować zawsze, gdy zmienisz szer. strony w parametrach szablonu

magura
25-04-2011, 19:57
dodałem i jest ok tylko że teraz pasek pod sliderem przeskakuje jak sie myszką przejedzie.

Teraz jak jest po lewej to jak zrobić bo kolejny moduł pojawiał się po prawej a nie pod spodem ?

a_m
25-04-2011, 20:19
to jak zrobić bo kolejny moduł pojawiał się po prawej a nie pod spodem ?

moduły z #ja-rotator muszą floatować i mieć dobrze zaplanowane szrokości - mogą do lewej z marginesami lub pierwszy do lewej a drugi do prawej


tylko że teraz pasek pod sliderem przeskakuje jak sie myszką przejedzie

mi jakoś nie chce

magura
25-04-2011, 20:23
zobacz np na stronie głównej