PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły



OSPG
24-04-2011, 11:44
Witam
Mam pytanie odnośnie wyglądu artykułów.
Chciałbym, żeby na mojej stronie artykuły wyglądały mniej więcej jak na tej
http://straz.kielce.pl/aktual.php?id_kat=2
Konkretnie chodzi o to, żeby każdy artykuł był tej samej wielkości (na tej stronie każdy ma wysokość umieszczonego zdjęcia) i żeby przycisk "więcej" automatycznie pojawiał się i ucinał tekst, jeśli jest on dłuższy niż wysokość zdjęcia (bo tam chyba właśnie tak jest).

Gall Anonim
24-04-2011, 17:56
Akurat to co przytoczyłeś ktoś zrobił bardzo ładnie ręcznie przeglądem w kategorii.
A jak chcesz coś takiego to poszukaj modułu na JED w stylu mini_home_page.
Określasz ilość znaków i wielkość miniaturki oraz sposób ułożenia.
All
__________________________________________________ ____________________________________
No ta - jak zwykle szare komórki mnie zawiodły - naturalnie że chodziło o mod_minifrontpage- ale tak to jest jak się z pamięci pisze - sorry - mea culpa
@a_m dzięki za korektę
Pzdr

OSPG
25-04-2011, 15:20
Dzięki za podpowiedź
Próbuję znaleźć moduł mini_home_page, ale ani w googlach ani na jed nie mogę...
Mógłbyś podać linka, żebym wiedział czego szukać? Bo nawet nie wiem w jakich kategoriach patrzeć.

Bazyl
25-04-2011, 15:25
Hej,

http://forum.joomla.pl/showthread.php?23792-Co-zamiast-Mini-Front-Page

OSPG
25-04-2011, 17:04
Ło, będzie sporo do skonfigurowania. Możesz jeszcze powiedziec jaką pozycję trzeba ustawić, żeby artykuły wyświetlały się tam gdzie domyślnie? Jak się ona nazywa?

zwiastun
25-04-2011, 17:48
Nijak. Wyświetlają się w głównym obszarze strony.

Gibon123
30-04-2011, 20:13
U mnie normalnie może i tak, ale jak się zainstaluje moduł, to już nie

Gall Anonim
30-04-2011, 20:21
Musisz wstawić to gdzieś na górze tylko jak zwykle szklana kula zawodzi :-)
LINK do strony

OSPG
01-05-2011, 23:18
Nijak. Wyświetlają się w głównym obszarze strony.

jak używam tego modułu, to standardowo ma on ustawioną pozycję left i artykuły wyświetlają się właśnie tam

link do strony
http://www.grzymalkow.cba.pl/aktualnosci

zwiastun
01-05-2011, 23:30
Doczytaj i nie wpisuj bzdur. Obszar, w którym, domyślnie wyświetlane są artykuły (i w ogóle główna treść strony) nie ma w szablonie żadnej specjalnej nazwy pozycji. Pozycjami nazywamy miejsca przeznaczone na moduły.

OSPG
03-05-2011, 12:13
Ok, ale jak instaluję ten moduł, to ma on ustawioną pozycję left i własnie tam mi się wtedy wyświetlają artykuły.
Co zrobić, żeby artykuły z tego modułu wyświetlały się tam gdzie zwykłe artykuły?

zwiastun
03-05-2011, 12:22
Pozycję modułu się ustawia. Wybierasz, jaką chcesz. Opisano to w podstawowej dokumentacji.
W obszarze treści głównej wyświetlana jest treść główna, a nie moduły - choć można umieścić moduły w artykule, by je wyświetlić w treści głównej.
Tobie zapewne chodzi o to, aby Twój moduł z artykułami był wyświetlany nad treścią główną, a nie w obszarze treści głównej. Ustaw go więc w takiej pozycji. A jak nie masz takiej pozycji, to ją dodaj w szablonie.

OSPG
03-05-2011, 22:07
Właśnie chodziło mi o to, czy da się wstawić ten moduł w miejscu treści głównej, ale skoro sie nie da, to wstawię go nad nią. Dzięki za pomoc.