PDA

Zobacz pełną wersję : Rotor zdjęć nalogo



e51
24-04-2011, 14:21
Witam.
Jestem osobą raczkującą jeżeli chodzi jeszcze o joomle. I mam problem. Stworzyłem sobie szablon i wszystko pięknie, ale wpadłem na pomył by dodać rotor zdjęć na logo no i tu zaczynają się schody... ponieważ po wejść w panel admina nie mogę ustawić żadnego moda na logo (patrz zdjęcie)
3947
A ja bym chciał w miejscu czerwonego prostokąta wstawić jakiś rotorem ze zdjęciami....
Wiem że muszę dopisać coś do index.php i do .css ale co ?
Bardzo proszę o pomoc.

Gall Anonim
24-04-2011, 18:10
Musisz wpisać do index.php nową pozycję.
A do css jej styl
Pzdr

e51
24-04-2011, 18:31
A mógł byś podac więcej szczegółów?

Gall Anonim
24-04-2011, 18:35
Więcej szczegółów to nawet gdybym chciał - wylałem fusy od kawy i nie powróżę.
Po wtóre - to już raczej albo kurs o templatkach dla joomla, albo dział zleceń.
Pzdr

Bazyl
24-04-2011, 19:48
Witam,

@Gall Anonim już pisał: wstaw tam, gdzie chcesz pozycję dla modułów, ostyluj...
http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

e51
24-04-2011, 20:04
hmm ale dalej nie rozumiem co muszę dopisać do index'u możecie mi podać jakiś przykład ?

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.css" media="screen" />
<!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
<!--[if IE 7]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.ie7.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
<script type="text/javascript" src="<?php echo $templateUrl; ?>/script.js"></script>
</head>
<body>
<div id="art-main">
<div class="art-sheet">
<div class="art-sheet-tl"></div>
<div class="art-sheet-tr"></div>
<div class="art-sheet-bl"></div>
<div class="art-sheet-br"></div>
<div class="art-sheet-tc"></div>
<div class="art-sheet-bc"></div>
<div class="art-sheet-cl"></div>
<div class="art-sheet-cr"></div>
<div class="art-sheet-cc"></div>
<div class="art-sheet-body">
<div class="art-header">
<div class="art-header-jpeg"></div>

</div>
i gdzie dopisać tą pozycje o której mówimy tzn na logo w lewym rogu ?

Gall Anonim
24-04-2011, 20:44
Kolego - jak robisz templakę artisteerem to nie wstydź się tego i nie ukrywaj - twój wybór - niezależnie od postrzegania przez innych i ich opinie, chociaż wersja programu której używasz stawia pod wątpliwość jej licencję.
Na marginesie dodam że w danej sytuacji możesz również spokojnie wrzucić np moduł na pole banner 1 i stworzyć dodatkowy styl którym poprzez odpowiednio zdefiniowaną pozycje absolutną oraz rozmiar wymusisz oczekiwane miejsce wyświetlania. Rozwiązanie może trochę brutalne jednak skuteczne i ogranicza się do dodatkowego stylu bez tworzenia nowego pola templatki. Tylko w dalszym ciągu nie rozumiem czemu ktokolwiek ma to zrobić za ciebie.
Pzdr