PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją sklepu VirtueMart 1.1.8



piotrowski79
25-04-2011, 09:29
Witam,

postanowiłem przetestować sklep VirtueMart 1.1.8. Zainstalowałem XAMPPa zgodnie z instrukcją ponadawałem hasła, stworzyłem bazę joomla w mysql, skopiowałem sklep do właściwego katalogu czyli htdocs i uruchomiłem instalację. Wszystko przebiegało poprawnie aż do punktu nr 4 czyli Baza danych.
Ustawiłem mysql wpisałem localhost root (hasło roota do mysql) i nazwę bazy joomla i po kliknięciu dalej otrzymałem to:


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`Gdzie popełniłem błąd? myphpadmin też ustawiałem korzystając z tutoriala.

Natomiast jeśli usunę nazwę joomla z nazwy bazy wyskakuje mi komunikat "validName" podobna reakcja jest gdy zamiast roota wpiszę nazwę konta w mysql i hasło do niego a gdy dodam nazwę bazy joomla (przy ustawieniach na konto Sebastian w mysql) pojawia się komunikat o błędzie w łańcuchu SQL

Dodane!!!!!
Teraz jeszcze na próbę pobrałem Joomlę 1.6.2 i instalacja przebiegła pomyślnie. WSZYSTKO DZIAŁA. A też użyłem odwołania do bazy joomla w mysql. Różnica jest tylko taka, iż jako bazę ustawione było mysqli a nie mysql. Próbowałem to przestawić na mysqli i też nic to nie dało...

Dziękuję za wszystkie sugestie

palyga007
25-04-2011, 11:25
Ta wersja xammp ma serwer MySQL w wersji 5.5.8 uważający Type za przestarzałe.
Dla Twojego dobra
1. Zamień xammp na JAMP lub jego starszego brata mov'AMP unikniesz problemów i zbędnych pytań na forum (tego typu pytania pojawiają sie tutaj ostatnio bardzo często. Wystarczyło użyć forumowej szukajki)

piotrowski79
25-04-2011, 11:35
Dziękuję za odpowiedź.
Żeby korzystać z wyszukiwarki najpierw musiałbym wiedzieć czego szukać a tak się składa że Joomla dla mnie to nowość. Czy WAMPP ma lepszą obsługę?

palyga007
25-04-2011, 12:01
A czy ja napisałem WAMPP?

Problemów z czytaniem chyba kolega nie ma?:)
Napisałem JAMP albo mov'AMP

Pozdrawiam.

piotrowski79
25-04-2011, 13:01
Nie mam, tylko sugerowałem się reklamą JAMPa która się wyświetliła i założyłem że to w pełni płatny system. Dlatego zapytałem o Wamppa. Ale już pobrałem JAMPa darmowego.