PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie "przełącz edytor"



drakerc
26-04-2011, 11:53
Witam,

Czy jest możliwość usunięcia przycisku "Przełącz edytor" w Joomli? To coś pokazuje mi się zawsze podczas edycji artykułów na frontendzie, a nigdy nie jest potrzebne. W modułach / dodatkach nie ma tego, więc pewnie trzeba w kodzie. Ale gdzie? Czy ktoś próbował to usunąć?

zwiastun
26-04-2011, 12:31
Konfiguracja TinyMCE jest w "Dodatkach". Niestety, nie ma tam możliwości wyłączenia tego przycisku. I słusznie, bo nawet jeśli nie jest Ci potrzebny w widoku w części frontowej, to może być potrzebny podczas prac na zapleczu. Projektanci, niestety, nie stworzyli również - jak to jest w przypadku pozostałych przycisków pod edytorem - dodatku obsługującego ten przycisk.

PeFik
26-04-2011, 12:44
za to w JCE jest możliwość wyłączenia

drakerc
26-04-2011, 12:52
Niestety nie posiadam JCE.

Zależy mi na jego usunięciu, bo mój szablon niepoprawnie go wyświetla, a że template jest na licencji zabraniającej przerabiania, to nic nie mogę z tym zrobić. Czy chociaż można prosić o podpowiedź, w którym pliku .php znajdę to-coś odpowiadające za jego wyświetlanie?

Akurat w back-endzie również nie jest mi potrzebny, a jak coś to zmieniam w konfiguracji na Brak edytora.

zwiastun
26-04-2011, 13:16
To sobie zainstaluj JCE. Jakiś problem?
I na marginesie: A cóż to za szablon na licencji zabraniającej przerabiania?

drakerc
26-04-2011, 14:32
JCE to Joomla Content Editor, tak? Przepraszam, bo pomyliłem to z J!IE.

Jest to komercyjny template od YooThemes. Mam wykupioną licencję za 50EUR i nie mogę nic zmieniać w kodzie strony. Szczerze mówiąc żałuję zakupu, bo jest strasznie dziurawa...

zwiastun
26-04-2011, 15:04
A gdzież to doczytałeś w licencji YooTheme, że nie wolno Ci dostosować szablonu do swoich potrzeb i dokonać w nim poprawek. Możliwe, że czegoś nie doczytałem, ale nie sądzę.

drakerc
26-04-2011, 15:06
W ReadMe była informacja, aby powiadomić autorów przed próbą modyfikacji. Zresztą JCE już pobieram i instaluję, więc temat można uznać za zamknięty. Dziękuję za pomoc!