PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalatorem



Zamcio
26-04-2011, 13:23
Mam problem z instalatorem w Joomli. Cokolwiek instaluje wyskakuje mi to:
http://zapodaj.net/dae0c25460db.png.html
Spróbowałem uaktualnić Joomle z 1.5.11 do 1.5.23, ale nie pomogło. Zna może ktoś sposób na to?

zwiastun
26-04-2011, 13:57
1. Sposobów instalacji jest 3, jak widać na załączonym obrazku.
2. Jeśli wcześniej się instalowało, a teraz nie, to powodu wypada poszukać w pracach wykonywanych w międzyczasie. Może konfiguracja serwera się zmieniła?
3. Czasem można się domyśleć powodów, zwykle jednak wróżenie z fusów jest złudne. Po to wczoraj odświeżyłem pomocnik pisania postów, żeby z niego korzystać.

Zamcio
26-04-2011, 14:16
To raczej druga opcja. Sam zmieniałem konfigurację, więc wiem. Co należy zmienić, albo na co zwrócić uwagę żeby działało?

tomaszek83
26-04-2011, 14:36
Skoro zmieniałeś konfigurację to chyba wiesz co należy zmienić?

zwiastun
26-04-2011, 15:23
Gdyby wiedział, to by nie pytał. Tyle, że odpowiadać, tzn. uczyć starego psa szczekać, nie wiedząc nawet czy stary, czy szczekał i na jaką melodię.
Ogólnie - to jest forum Joomla!, a nie administratorów serwerów. A jeśli administrujący serwerem coś sknocił i nie może sam dojść do tego, co sknocił, to trochę trudno udzielić mu rady na forum, które administratorów serwerów raczej nie skupia.
Jeśli to serwerek domowy, to sugeruję skorzystanie z JAMP-a, przeniesienie plików witryny i plików bazy danych i będzie po kłopocie. Jeśli to serwer produkcyjny, to rozważałbym poważnie, czy mam odpowiednie kwalifikacje, by samodzielnie nim zarządzać. Choć przyznam, że swego czasu (ale to było dawno) też zarządzałem samodzielnie takim "domowym" serwerem strony całkiem poważnej instytucji. Ale, choć miałem swoje lata, to za mądrze w tym względzie nie robiłem.