PDA

Zobacz pełną wersję : hasło na otwarcie strony



fura79
31-10-2006, 07:54
Witam forumowiczów,
Musze zrobić w joomla otwarcie strony przez podanie hasła.
Np. mam po lewej stronie w menu pozycje WYNIKI i jeśli najade na odnośnik to ma pojawić mi sie strona z miejscem na podanie hasła. Jeśli podam prawidłowe hasło to wchodze w WYNIKI jesli nie to BYE BYE.

Czy jest jakiś gotowy komponent lub czy ktoś może mi pomóc w inny sposób?

pzdr

FURA

Dylek
31-10-2006, 08:19
A nie mozesz zrobic danego artykulu tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow? To standardowa mozliwosc w Joomli.

fura79
31-10-2006, 14:37
Nie tego bym nie chciał, ponieważ musiałbym zrobic logowanie do portalu.
Wole mieć otwarcie strony przez podania passwd.
Czy jest to możliwe???
Jest wiele przykładowych skryptów JAVA ale z tego co sie orientuje joomla JAVY nie obsługuje ale moge sie mylić - prosze mnie wyprowadzic z błędu.

szuman
01-11-2006, 08:13
nie testowałem tego, ale może sprawę rozwiązałoby ustawienie dostępu do strony głównej na "Registered"? Pierwsza pozycja w menu jest stroną główną, jeśli ustawisz do niej prawa dostępu na "registered", to tylko zarejestrowani będą mogli ją oglądać, a więc Joomla powinna poprosić "na dzień dobry" o zalogowanie bądź zarejestrowanie :> Taka logika, bo nie wiem, jak to wyjdzie w praktyce

fura79
01-11-2006, 12:04
pisałem ze tak nie chce.

szuman
01-11-2006, 13:13
co nie chcesz? Po pierwsze podałem ci inne rozwiązanie niż Dylek, bo dostep do całej strony głównej na hasło, a nie do pojedynczych artykułów, a po drugie naucz się korzystać z głowy i nie wymagaj od ryby, zeby śpiewała. Gdybys choc odrobine pomyslał, to zrobiłbyś sobie plik index.html na hasło w tym JavaScript i ten plik po wpisaniu hasła przekierowywałby na index.php Joomli. index.html ma pierwszeństwo przed index.php ale ty kombinujesz tak, zeby nie wykombinować.

fura79
04-11-2006, 07:33
problem rozwiązałem :)

szuman
05-11-2006, 10:27
to pochwal się w jaki sposób, bo komus kiedyś może sie przydać

Dylek
05-11-2006, 21:45
No to mozesz uzyc o ile sie nie myle kontroli dostepu poprzez mechanizmy Apache'a - regulujac to plikiem .htaccess i wpisami odnosnie userow majacych dostep