PDA

Zobacz pełną wersję : Problem teoretyczny z kategoriami



cellardoor_ncx
28-04-2011, 11:29
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i moja przygode z Joomla dopiero zaczynam :). Chce zrobic portal tematyczny w ktorym bylyby trzy kategorie np: nowosci, galeria, download, kazda kategoria mialaby podkategorie : programy, gry, muzyka. Teraz chcialbym stworzyc menu "na skroty" w ktorym mialbym pozycje : programy, gry, muzyka i po kliknieciu w nie filtrowaloby mi wszystkie (nowosci, galerie, download) pasujace do danego elementu. Troche to zagmatwalem, ale chodzi mi o cos takiego jak tagi. Dodajac nowosc chcialbym dac "taga" programy, pozniej w "na skroty" przefiltrowac wszystkie podkategorie "programy". Jak to zrobic? Pozdrawiam.


EDIT: doczytalem, ze mozna to zrobic poprzez dodawanie metadanych do artykulu i pozniej filtrowanie ich. Doswiadczeniu userzy - czy to jest dobra droga?

Gall Anonim
28-04-2011, 11:48
Przeczytać na WIKI o kategoriach i ich przypisywaniu w 1.6.xx
I darować sobie, skróty i lenistwo.
Ewentualnie, szybkie szkolenie z Joomla lub zlecenia.
Pzdr

cellardoor_ncx
28-04-2011, 13:04
Dzieki za szybka odpowiedz. Przepraszam, jesli to pytanie jest oczywiste, ale poraz trzeci przeczytalem wiki o artykulach, kategoriach i przypisywaniu do menu, jednak nie moge wymyslic w jaki sposob stworzyc strukture kategorii. Czy menu "na skroty" powinno uzywac modulu kategorie artykulow ? Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze da sie to zrobic "wprost". Bardzo prosze o wskazowke jak to zrobic. Pozdrawiam.