PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z mootools/jquery



Hawkmoon
28-04-2011, 13:40
Witam, jestem absolutnie nowym użytkownikiem Joomli (wcześniej gros czasu pracowałem w Wordpressie) i w związku z tym nie znam do końca jeszcze specyfiki tego CMSa. Mam jednak poważny problem, którego nawet istoty nie potrafię zrozumieć. Sytuacja wygląda tak:
1. Wynająłem sobie serwer wirtualny w LinuxPL (wcześniej męczyłem się z Netarterią, ale w końcu się poddałem)
2. Zainstalowałem pakiet joomla 1.6.2 (pokazywały się ostrzeżenia a propos register_globals i error display czy jakoś tak, ale poszło)
3. Znalazłem kilka szablonów, nad którymi chciałem popracować (personalizacja itd.)
4. Zainstalowałem je w joomli
5. Wszystko w porządku, ale na stronie nie wyświetlaja się poprawnie elementy menu i innych elementów mootoolowych
6. Kolejno próbowałem instalować wersje 1.6.1, 1.6.0, 1.5.23 - aktualnie mam dwie instalacje, tę ostatnią i 1.6.3 - przy okazji poprawiłem ustawienia serwera, tak aby nie było tych wcześniejszych ostrzeżeń)
7. Dalej nic... zgłupiałem...

Dwa dni już z tym walczę i nawet nie wiem, co może szwankować. Czemu nie działają te skrypty. Szablonów sprawdziłem już z 20, szukałem specjalnie takich które są dostosowane do J1.6... i nic... Nie wiem już czy, brakuje jakichś dodatków, czy może serwer jeszcze w jakiś sposób nie odpowiada wymaganiom joomli... po prostu nie wiem nawet w którym kierunku szukać.
Adres strony:
http://www.jaguscik.vot.pl/ - moja strona
http://adf.ly/9Tbv -demo szablonu
Proszę choć o nakierowanie we właściwym kierunku

palyga007
28-04-2011, 15:12
Hmm..

A o jakich elementach dokładnie mówisz?
Na twojej stronie jest aktualnie tylko to obrazkowe menu że tak powiem i nic poza tym.
Także ciężko powiedzieć co działa a co nie skoro nie ma przykładowych danych (górne menu, lewe menu itp)

Hawkmoon
28-04-2011, 15:46
Hmm..

A o jakich elementach dokładnie mówisz?
Na twojej stronie jest aktualnie tylko to obrazkowe menu że tak powiem i nic poza tym.
Także ciężko powiedzieć co działa a co nie skoro nie ma przykładowych danych (górne menu, lewe menu itp)

Witam, w ferworze walki zapomniałem ostatnio załadować przykładowe dane. Teraz już są i ustawiłem ponownie ten sam szablon. Na początek brakuje mi górnego menu i przycisków do formularzy logowania (to co w demie jest). Być może to akurat kwestia wersji szablonu, ale takie problemy (zwłaszcza chodzi mi o brak górnego menu) spotykam w zasadzie w każdym szablonie z rozwijanym menu. Może powinienem dodatkowo coś poustawiać w ustawieniach menusów??

palyga007
28-04-2011, 15:52
Hmm..

Coś mi tutaj powoli zaczyna pachnieć brakiem wiedzy..

Czy ty masz opublikowane jakieś menu w pozycji o której mówisz, że nie działa?

Hawkmoon
28-04-2011, 16:08
No i bardzo dobrze Ci tu śmierdzi. Jak napisałem na początku dopiero zaczynam poznawać joomlę. Chcesz mi zatem powiedzieć, że wśród przykładowych danych nie ma ani jednego górnego menu? Czy może przy zmianie szablonu trzeba je wszystkie do niego ręcznie przypinać? Nie zrozum mnie źle, nie chcę, żebyś się męczył ucząc mnie podstaw. Chciałbym, żebyśmy się zrozumieli i udało się zrobić choć jeden mały kroczek. Resztę sobie już wyszperam.

palyga007
28-04-2011, 16:17
Pisząc treść tematu zasugerowałeś że znasz się na Joomla! lub przynajmniej na JS. co jak widać jest nieprawdą.


górnego menu

Nie ma czegoś takiego jak górne/dolne/lewe/prawe menu.
Są pozycje w szablonie do których można przypisać wybrane moduły (w tym np. moduł menu)

Najodpowiedniejszym miejscem w tym momencie dla Ciebie jest

http://wiki.joomla.pl/Nowicjusze

Zalecam uważną lekturę, a zadawanie pytań na forum dopiero po uprzednim zaznajomieniu się z zamieszczonymi tam materiałami.