PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z jedną opcją na stronie po skroceniu linków.



Qbaz
29-04-2011, 12:23
Witam,

Mam pewien problem, włączyłem proste adresy, adresy z przyrostkiem i niestety jedna pozycja w menu zaczęła szwankować. Jest to mianowicie formularz dodawania zdjęć przez użytkownika ( nie wiem czy to ważne, ale używam JoomGallery). Gdy nie jestem zalogowany i kliknę w pozycję dodawania zdjęcia w menu wyskakuje komunikat:


Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.Po kliknięciu w przeglądarce przycisku wstecz wyskakuje wiadomość

Anonimowi Goście nie mają tutaj dostępu. Zaloguj się - zapraszamy!Na dodatek wyskakuje on ponad 20 razy.

Nie wiem zupełnie jak się z tym uporać. Moja metoda na szybko to wyświetlenie opcji dodawania zdjęcie po zalogowaniu, ale jest to wyjście ostateczne. Nie chciałbym tego stosować od razu, gdyż każdy problem da się rozwiązać.

Druga sprawa. Jak włączyć pominięcie index.php w linku? Wiem, że muszę zaznaczyć opcję mod_rewrite, ale niestety gdy ją zaznaczam wtedy nie odnajduje w ogóle linków na stronach. Z tego co wyczytałem w google i w pomocy joomla, wiem, że muszę zmienić coś w ustawieniach apache. Czy w takim wypadku powinienem napisać do administratora servera na którym mam stronę? Dodam tylko, jakby ktoś wcześniej rozwiązał ten problem, że server mam na netmark.pl.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i proszę o konkrety, w googlach szperałem, pomoc joomla odnośnie mod rewrite również przeczytałem.

Pozdrawiam, Qbaz

---------- Post dodany 29-04-2011 o 10:23 ---------- Poprzedni post był 28-04-2011 o 22:55 ----------

Problem z krótkimi linkami rozwiązany, jeśli ktoś by kiedyś znalazł ten temat w google to pierwsze co polecam zrobić, a czego sam nie zrobiłem to sprawdzenie treści pliku .htacces i wrzucenie tam orginalnej treści z orginalnego pliku dołączonego z instalatorem joomli.

Pozostaje problem z tą jedną opcją w menu.

Qbaz
02-05-2011, 22:45
Odświeżam, żeby problem nie zaginął w czeluściach forum. Nadal mam nadzieję, że ktoś zauważy i pomoże:)

larry_krk
02-05-2011, 23:00
masz uzupełniony live site ??

Qbaz
03-05-2011, 00:26
Szczerze nic w tym kierunku nie robiłem, odnośnie tego live site. Muszę poczytać najpierw o co dokładnie z tym chodzi.

Poszukam w google i na forum informacji odnośnie tego, chyba, że Ty masz może jakieś linki pod ręką i mógłbyś wrzucić. Byłbym bardzo wdzięczny.

larry_krk
03-05-2011, 00:32
zmienna $live_site w pliku configuration.php, uzupełniasz o adres własnej strony.

Qbaz
03-05-2011, 21:20
Nie pomogło, dalej ten sam problem

larry_krk
03-05-2011, 21:51
Przestudiuj -->TE (http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1024&bih=562&tbm=dsc&q=site:forum.joomla.pl+Firefox+wykry%C5%82%2C+%C5% BCe+serwer+przekierowuje+%C5%BC%C4%85danie+tego+za sobu+w+spos%C3%B3b+uniemo%C5%BCliwiaj%C4%85cy+jego +uko%C5%84czenie.&aq=o&aqi=&aql=&oq=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=8d4e38c430aaed0a)wątki na forum.
Jeśli nie znajdziesz rozwiązania, podaj więcej informacji - adres strony, hosting z jakiego korzystasz, itp ..