PDA

Zobacz pełną wersję : VM - błąd przy wylogowaniu



erper
29-04-2011, 07:43
Witam,

Mam dwie sprawy, z którymi nie mogę sobie poradzić (szukałem rozwiązań na forum joomla.pl, virtuemart.pl i virtuemart.net, ale te które znalazłem nie rozwiązują moich przypadków.

System: Joomla 1.5.22; Virtuemart 1.1.8

1. Przypadek pierwszy:

Zalogowany użytkownik wchodzi na stronę z danymi swojego konta. Nic nie zmienia i gdy klika przycisk "Wyloguj", wyskakuje okienko komunikatu:
"Błąd: Nie masz praw dostępu do żądanego modułu."


2. Przypadek drugi:
Użytkownik zalogował się do sklepu, ale nic nie robiąc (nic nie przegląda, nie kupuje, itd.) postanowił się wylogować. Po kliknięciu przycisku "Wyloguj" wyskakuje okienko informacji:

Informacja: Twoja przeglądarka nie akceptuje ciasteczek (cookies). Aby dodawać produkty do koszyka a następnie je zakupić włącz obsługę ciasteczek w twojej przeglądarce.

Przeglądarki (Opera, Firefox, IE) mają włączoną obsługę cookies.

Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami i mógłby podpowiedzieć jak sobie z nimi poradzić ?

erper

palyga007
29-04-2011, 07:55
Szkoda że nie podałeś czego próbowałeś.

Ad2.

http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=34287.0;prev_next=prev

To sprawdzałeś?

erper
04-05-2011, 13:57
Dzięki za częściową odpowiedź. Przepraszam, że z opóźnieniem, ale w domu totalnie "rozłożyłą" mi się neostrada i Tepsa jakoś nie może sobie poradzić z naprawą - odpowiadam więc z firmy.
Na to co mi wskazałeś nie trafiłem wcześniej, ale zrobiłem tak jak tam napisał jeden z forumowiczów i wyłączyłem w sklepie sprawdzanie cookies (zadziałało i nie wyrzuca błędu). A co do drugiej sprawy, to problem - bez mojej ingerencji sam zniknął.
Mam za to inne drobne pytanie. Na stronach sklepu są pokazane kontrolki paginacji (Poprzednia > Następna > Koniec; Wynik 1 z 3). Kiedyś - dawno temu - się tego pozbyłem, a teraz nie mogę sobie przypomnieć jak to zrobiłem. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Poczytałem też na obu forach "pl" i "net" o problemach z modułem wysyłki, a konkretnie z tym, że w 2 kroku składania zamówienia nie są wyświetlane sposoby wysyłki wprowadzone przed administratora. Ja mam podobny problem, jak inni forumowicze, którzy pisali w tym temacie i pomimo, że próbowałem zastosować wszystkie podpowiedzi, a także sposób opisany w poradniku Virtuemart (zmienić wpisy defaultowe, np dot. DHL, na własne), to dalej klient nie widzi tych sposobów wysyłki, jakie zdefiniowałem. Ale się nie poddaję i będę walczył dalej.

erper

palyga007
04-05-2011, 14:05
za dużo problemów w 1 wpisie to nie jest zgodne z regulaminem, ale niech mi tam.

Poprzednia następna... jest to zapisane w szablonie VM nie pamiętam, w którym pliku sprawdź shopIndex.php czy jakoś tak.
co do metod wysyłki sprawdź czy masz prawidłowo państwo i kody pocztowe powpisywane w metodach wysyłki