PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy 1.6



FDJ
30-04-2011, 01:08
Witam,


Zainstalowałem joomla 1.6.2 mam dwa problemy których nie mogę rozwiązać:

1. Menu typu "kategoria - przegląd artykułów" wyświetla listę streszczeń artykułów, ale każde streszczenie jest wyświetlane dwa razy, powinno tylko jeden raz.

Czy ktoś wie na czym może polegać problem i jak go rozwiązać.
Jeśli nie, to czy ktoś może podać plik i ścieżkę do pliku w którym znajduje się zapytanie sql odpowiedzialne za wyświetlanie listy streszczeń ?


2. Menu typu "kategoria - przegląd artykułów" wyświetla tylko listę streszczeń artykułów z wybranej (głównej) kategorii, nie wyświetla streszczeń z kategorii podrzędnych.
pomimo, że ustawiłem opcje pozycji menu:
Poziomów podkategorii: "Wszystkie"
Włącznie z podkategoriami: "Wszystkie"

Czy ktoś wie na czym może polegać problem i jak go rozwiązać.

moje
30-04-2011, 01:11
1. Podaj link do strony.
2. A czy w ustawieniach globalnych i ustawieniach łącza tez masz takie same zaznaczenia odnośnie wyświetlania artykułów z kategorii i podkategorii?
3. A czemu nie najnowszy Joomla 1.6.3?

FDJ
30-04-2011, 12:19
>> 1. Podaj link do strony. http://www.fd.fd.to.pl/

>>2. udało mi się już problem rozwiązać, podkategorie były nie opublikowane.

>>3. A czemu nie najnowszy Joomla 1.6.3
na stronie joomla.pl nie podano jeszcze, że jest już joomla 1.3 więc na wszelki wypadek nie instaluję.

alex51
30-04-2011, 13:46
(...)
>>3. A czemu nie najnowszy Joomla 1.6.3
na stronie joomla.pl nie podano jeszcze, że jest już joomla 1.3 więc na wszelki wypadek nie instaluję.
Żartujesz? A co jest napisane >>TUTAJ<< (http://www.joomla.pl/) w prawym, górnym rogu:

Pobierz Joomla!
Najnowsza wersja 1.5
Joomla! 1.5.23
Najnowsza wersja 1.6
Joomla! 1.6.3

FDJ
30-04-2011, 17:39
Zaktualizowałem do 1.6.3
Jednak to nie rozwiązuje problemu.

Streszczenia na liście nadal są wyświetlane podwójnie.
Zauważyłem też, że dublują pozycje na listach w modułach nowości i najczęściej czytane.

zwiastun
30-04-2011, 21:29
Masz źle zainstalowany Joomla! Wyczyść i powtórz instalację.

Gall Anonim
30-04-2011, 21:32
No to sam sobie dałeś odpowiedź.
I masz pecha że nowości są akurat najczęściej czytane
Pzdr
P.S. Więcej artykułów i zmiana konfiguracji modułów lub zmień jeden z modułów.

FDJ
01-05-2011, 18:32
Masz źle zainstalowany Joomla! Wyczyść i powtórz instalację.

Jednak nie jest to błąd instalacji, to błąd Joomli.

Dublowanie artykułów w blogu, pozycji na liście nowości, pozycji na liście ostatnio dodanych i być może jeszcze w wielu innych miejscach, których nie znalazłem, zachodzi wtedy gdy pod dwa rożne kontakty podepniemy tego samego usera (jeśli podepniemy tego samego usera pod cztery kontakty dane będą zapewne wyświetlane poczwórnie).

dubel pochodzi ze złączenia, które jest wykożystywane w co najmniej kilku zapytaniach joomli do bazy danych:

SELECT *
FROM jos_content AS a
LEFT JOIN jos_contact_details AS contact ON contact.user_id = a.created_by

zwiastun
01-05-2011, 19:24
A co ma piernik do wiatraka?

FDJ
01-05-2011, 23:36
Nie wiem, to jakiś błąd. Na chłopski rozum przypisanie jednego usera do kilku kontaktów nie powinno wpływać na listę artykułów wyświetlaną w blogu.

Wg mnie trzeba się zastanowić nad zapytaniem, które łączy content z contatcts_details poprzez kolumnę user_id której wartość nie musi być unikalna i jeśli nie jest to powoduje to zwielokratnianie wierszy w wyniku zapytania. Prawdopodobnie programista nie wziął pod uwagę takiej możliwości.

Aby powtórzyć błąd trzeba autora artykułów wyświetlanych w blogu, nowościach, lub ostatnich przypisać do co najmniej dwóch kontaktów.

W razie problemów służę pomocą w wygenerowaniu błędu.