PDA

Zobacz pełną wersję : Graficzne menu - edycja CSS



nikaraqula26
30-04-2011, 02:12
Witam, chciałbym zrobić graficzne menu w szablonie joomla 1.6, używając opcji systemowej. Moje pytanie brzmi, w jaki sposób sformatować w CSS każdy z osobna element tego menu. Chce menu zrobić, w różnych odstępach, nakładające się na siebie itp, ale nie mogę znaleźć pliku css odpowiedzialnego za to. jeśli wpiszę w "Styl CSS łącza", to gdzie znajduję się ten adres? w jakim pliku?
Z góry dzięki za odpowiedź

Robster
30-04-2011, 10:22
Jaki adres, jaki problem? Tworzysz zwykłe menu w PA J!, później z użyciem FF (FireBug) lub Chrome sprawdzasz sobie klasy odpowiedzialne za każdy element. Bez różnicy czy to J!1.5 czy 1.6 poszukaj tematów na forum, bo był on wałkowany tyle razy ile Jarek powiedział, że się na kogoś obraża.

nikaraqula26
01-05-2011, 21:35
Niestety nie mogę znaleźć w plikach podanych klas w firebugu. Adresu niema, bo mam to na localhoscie jest.. Proszę o jakieś naprowadzenie, w gdzie mam to szukać czy w plikach css lub index.php templatki czy gdzie indziej?

Robster
01-05-2011, 22:25
Nie jesteśmy w stanie ci podać nic więcej niż to co już napisałem. Każde menu jest inne i dlatego należy korzystać z FB. Naucz się go obsługiwać, a wszystko ogarniesz. Jest kilka instrukcji w sieci, jak się nim posługiwać. Pliki odpowiedzialne za wygląd są na pewno w katalogu z szablonem, ale w zależności od szablonu, może być ich kilka lub nawet kilkanaście.