PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent easygallery- czyszczenie opisu z tagów HTML



palyga007
30-04-2011, 13:09
Bawię się w przerabianie komponentu easygallery (Skalowanie zdjęć itp.)
http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/15169

Nie umiem sobie poradzić z 1 rzeczą, mianowicie.

Podczas dodawania opisu jest on czyszczony z wszelkich tagów HTML co powoduje, ze nie można z poziomu edytora w żaden sposób wpłynąć na tekst.

Przejrzałem kod komponentu, ale nie mogę wpaść na fragment kodu, w którym ta operacja jest wykonywana.

Także jakby się komuś nudziło w ten długi weekend i miał ochotę zerknąć to chętnie przyjmę każdą wskazówkę. :)

Jola
30-04-2011, 22:49
Witam,
ta "niemożliwość" skalowania wynika z działania tak wywołanej funkcji:

$data = JRequest::get('post');wszystkie zmienne przekazane metodą POST są odchudzone o min kod HTML.
Rozwiązanie: w pliku administrator/components/com_easygallery/models/image.php linia 51 jest:

$data = JRequest::get('post');pod tą linią dopisz:

$data['descr'] = JRequest::getVar( 'descr', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW );
I już :).
Odbiegając od tematu komponent ten prosi się o kilka poprawek poczynając od zmiany kodowania tabeli (cp1251) :hmm:

palyga007
01-05-2011, 00:17
@Jola
Dzięki!

Musze przysiąść nad dokumentacją Joomla!

Kodowanie tabel w bazie już zmieniłem:)

malkowitch
01-05-2011, 16:54
Sprawdź jaka funkcja do pobierania opisu podczas zapisywania. Domyślnie praktycznie wszystkie funkcje z JRequest czyszczą zmienną z HTML. Można to zmienić dodając do funkcji pobierającej opis z stałą która pozwala na pominięcie czyszczenia, bądź pobierać zmienną bezpośrednio z POST z pominięciem JRequest.

palyga007
01-05-2011, 19:48
@malkowitch
Również dziękuje :)

PS: Wolałem starszego avatara :P

malkowitch
01-05-2011, 19:57
PS: Wolałem starszego avatara :P
Puki nie narysuje czegoś własnego ten musi pozostać :)