Logowanie

Zobacz pełną wersję : wstawianie animacji flash a filtrowanie kodu w zapleczu



st1ik
30-04-2011, 13:42
Witam.
Po dłuższych poszukiwaniach doszedłem co powoduje, że edytor TinyMCE 2.0 nie wyświetla mi wstawianych z przycisku animacji flash. Tzn w edytorze obrazek flasha jest widoczny ale po zapisaniu na stronie nic się nie wyświetla. Doszedłem, że powodem tego jest przestawienie w module TinyMCE 2.0 "czyść podczas zapisu - nigdy". Gdy ustawie na "zawsze" wstawiany flash chodzi bez najmniejszych problemów. Poprostu przy ustawieniu tej opcji na "nigdy" kod po wstawiueniu flash sam się zmiania po zapisaniu - dlaczego ? Potrzebuje mieć wyłączoną tą opcje z filtrowaniem żeby móc wstawiać z ręki kod w html, ale wtedy są problemy z flasham. Proszę o pomoc jak to rozwiązać.

--- jakiś czas później ----

tymczasowo rozwiązałem to za pomocą komponentu Jumi i utworzonymi oddzielnymi plikami z animacjami. Ale może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie związane z edytorem TinyMCE 2.0

Gall Anonim
30-04-2011, 20:27
Domyślam się że chodzi o joomla 1.6.xx - samo o to pytałem.
najprostsze i najbardziej efektywne rozwiązanie to przestawienie edytora domyślnego na jakikolwiek inny.
Ogólnie wywala ci tak czy inaczej "object".
Więc zmień edytor i wstaw z "palca".
Pzdr

st1ik
02-05-2011, 00:03
Nie, chodzi o joomle 1.5.23. Zmiana edytora na inny nie rozwiążę problemu, ponieważ kolejna edycja artykułu przez użytkownika i zapis spowoduje zmianę kodu odpowiedzialnego za flasha, co spowoduje nie wyświetlenie się animacji na stronie. Lepszym rozwiązaniem jest chyba tak jak zrobiłem to ja za pomocą Jumi.

Gall Anonim
02-05-2011, 00:15
Parametry filtrowania - przybornik - preferencje

tedi
08-05-2011, 15:42
Jeśli np. po zapisie stworzonego własnego modułu HTML z wklejonym kodem falsh, kod został wyczyszczony i ginęła ikona FLASH z tekstu edytora, to polecam zastosowanie Custom HTML Advanced. Odpowiedni Custom HTML Advanced module for Joomla1.6 można pobrać stąd: http://joe.jtricks.com/custom-html-advanced.html.