PDA

Zobacz pełną wersję : Filmik z youtube nie wyświetla się w IE



pawinf
30-04-2011, 19:24
Witam.

Jak w tytule. Chrome, FF - wszystko OK. IE - pusty prostokąt z czerwonym X w GL rogu. Jak spowodować, żeby wszędzie ten filmik z youtube wyświetlał się prawidłowo. (A sprawa jest o tyle istotna, że ten filmik jest na stronie głównej). Chodzi oczywiście o tego typu fragment kodu:

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YmxAFAvdqhs?fs=1&hl=pl_PL&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YmxAFAvdqhs?fs=1&hl=pl_PL&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="390" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Dzięki piękne

alex51
30-04-2011, 19:37
Podejrzewam, że nie zwróciłeś uwagi na to, o co pyta Ciebie IE, chodzi o Twoją zgodę na uruchomienie dodatku umożliwiającego wyświetlanie flasha.

pawinf
30-04-2011, 20:36
nie - nie wyświetla się żaden komunikat od IE...

---------- Post dodany o 18:36 ---------- Poprzedni post był o 18:12 ----------

nie wiem czy to po prostu nie są lokalne ustawienia przeglądarki...

larry_krk
30-04-2011, 23:00
nie wiem czy to po prostu nie są lokalne ustawienia przeglądarki... - daj linka to się przekonamy.

Oczywiście zakładamy, że edytor nic Ci nie wyciął po drodze :)

alex51
01-05-2011, 07:34
Do prawidłowego wyświetlania filmów w IE trzeba mieć zainstalowane dodatki activeX i o konieczności ich włączenia powinien informować komunikat. Zwykle widać takie komunikaty zaraz pod paskami narzędziowymi (przynajmniej ja to miałem w IE w wersji 8). Dopóki nie zaakceptowałem tego komunikatu w miejscu Twojego filmu też miałem pusty prostokąt z czerwonym X w górnym, lewym rogu.
Jeśli w używanej przez Ciebie wersji IE nie pokazuje się wspomniany komunikat i film się nadal nie wyświetla, to należy spróbować samodzielnie uruchomić formant ActiveX za pomocą Zarządzania dodatkami, szukając tam dodatku ShockWave Flash Object i włączając go.