PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja akeeba 3.2.7 i problem z wersją php



sle
01-05-2011, 10:27
Instaluje akeeba, jest napisane, że zainstalowano, klikam w Joolmla! komponenty na Akeeba i pojawia się komunikat:
"500 - Nieznany błąd
PHP 4 is not supported by Akeeba Backup"
Wchodzę w informacje o systemie nadal będąc w Joomla! i mam:
"Wersja baz danych - 4.1.22-standard-log
Wersja PHP - 4.4.7"
Czyli za stare PHP ale...
Wchodzę w panel administracyjny cpanel i w /Główne informacje o serwerze widzę:
"Wersja PHP - 5.2.5"
Poniżej jest jeszcze "Informacje o PHP - Kliknij aby zobaczyć" więc klikam i ... na samej górze "PHP Version 4.4.7"
Czyli o co chodzi? za stare PHP i w tym problem z odpaleniem Akeeba czy jednak dobre(5.2.5)?

W cpanel jest zakładka Oprogramowanie / Konfiguracja PHP
Wchodzę tam i jest między innymi ...
"The '.php' file extension will be processed by /system default/ /update/ These PHP configuration settings are customizable by the server administrator. They are listed for reference only."
Te /system default/ można zmienić na PHP4, PHP5, System default.

Czyli... zmienić sobie na PHP5? Nic mi się nie powinno posypać? I powinno być już OK z Akeeba? Czy muszę jednak zgłosić to do tego u kogo jest obecnie strona?

Robster
01-05-2011, 10:51
Sam sobie na pytania odpowiedziałeś. Chcesz żeby ktoś podjął ryzyko za ciebie? Mnie tam nie zależy mogę Ci powiedzieć, "tak zmieniaj i tnij kabel od klawiatury". Zmiana php nie powinna/nie może przynieść, żadnych problemów (jeśli zmieniamy na nowszą wersję), więc włącz php5 bo to właśnie w starej wersji tkwi problem.

sle
01-05-2011, 10:53
ajj...
pytam bo się nie znam, zdziwiło mnie to że w dwóch miejscach wyświetla różne wersje PHP

Robster
01-05-2011, 11:02
To różnie bywa w różnych hostingach. W ovh.pl wyświetla przykładowo, że masz php5, a tak na prawdę jak sobie w htaccess nie ustawisz 5 to masz 4. Ustaw 5 i zobacz czy będzie działało.

sle
01-05-2011, 14:09
ok jest php 5.2.5 :)
Akeeba działa i backup pełny zrobiony.
Teraz jak wrzucam to na nowe miejsce ale aktualnie działa tam ta strona (tylko zepsuta - coś pomieszane) to pliki obecne są kasowane(katalog public_html jest czyszczony) czy proces odtwarzania strony tylko nadpisuje pliki jeśli mają tą samą nazwę?
Czy wcześniej wyczyścić sobie samemu katalog public_html?

---------- Post dodany o 12:09 ---------- Poprzedni post był o 11:13 ----------

zrobiłem bez usuwania starych rzeczy i strona działa OK. Tak czy inaczej się zastanawiam jak to działa i czy gdzieś jakieś syfy niepotrzebne nie zostały.