PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent MuzeeTop, czemu to nie działa?



paul3x
01-05-2011, 21:58
Jak w temacie, wszystko ładnie zainstalowane, nawet spolszczyłem sobie ten komponent, ale na stronie nie ma przycisku oddaj głos czy coś w tym stylu, jest tylko odtwarzacz, artysta i piosenka, co jest z tym komponentem? Na stronie demo Muzeeli jest po francusku, ale też nie działa.

larry_krk
01-05-2011, 23:06
j'aime to po ichniemu kochać, uwielbiać, bof - wręcz przeciwnie. może Ci się wydawać, że demo nie działa, ponieważ
Vous pouvez voter 1 fois par période de 12 heures - można oddać jeden głos na 12godzin.

Jeśli chodzi o Twoją stronę - nie widziałem, nie wiem . Na początek dobrze przetrzep wszystkie ustawienia.

paul3x
01-05-2011, 23:31
Grzebię i grzebię w tych ustawieniach i nic nie wychodzi, tutaj link http://youart.vot.pl/index2.php?option=com_muzeetop&view=muzeetop&Itemid=103

larry_krk
01-05-2011, 23:37
bawiłeś się coś z szablonem komponentu?
Firebug pokazuje przycisk z klasą "mzt_bouton" z linkiem do głosowania w środku. właśnie oddałem głos flight_notes.

------
i zmień kodowanie spolszczenia, bo masz krzaki .

paul3x
02-05-2011, 00:13
bawiłeś się coś z szablonem komponentu?
Firebug pokazuje przycisk z klasą "mzt_bouton" z linkiem do głosowania w środku. właśnie oddałem głos flight_notes.

------
i zmień kodowanie spolszczenia, bo masz krzaki .

Szablonem się nie bawiłem, a tak to w ogóle nie rozumiem nic z tego co napisałeś, u mnie ani na IE ani na operze nie pokazuje tego linku.

---------- Post dodany o 21:13 ---------- Poprzedni post był o 21:04 ----------

Poza tym, chyba to jedyny komponent do listy przebojów z możliwością odsłuchu

larry_krk
02-05-2011, 00:25
Masz coś takiego w kodzie.

<span class='mzt_bouton'><a href='/index.php?option=com_muzeetop&amp;task=save_vote&amp;id=3&amp; vote=plus&amp;categorie=1&amp;Itemid=103 (http://forum.joomla.pl/view-source:http://youart.vot.pl/index.php?option=com_muzeetop&task=save_vote&id=3&vote=plus&categorie=1&Itemid=103)'></a></span>

Po wklejeniu linka w przeglądarkę, komponent zliczył mój głos. Opera 11.10 również pokazuje button (podobnie jak FF brak tekstu, co zresztą widać powyżej), a jedynie słuszną przeglądarkę
otwieram na jedynie słuszne okazje, na drugim komputerze.
Jeśli nie grzebanie w szablonie, to wspominałeś coś o samodzielnym tłumaczeniu - z jakiego języka tłumaczyłeś, eng, czy fr? upewnij się, że jest kompletne. Jeśli tłumaczyłeś z angielskiego,
może w nim już czegoś brakowało. Sprawdzenie czy nic nie brakuje może być uciążliwe - albo ręczne porównanie plików, albo odpalenie strony po francusku.
Innych pomysłów na chwilę obecną już nie mam

paul3x
02-05-2011, 01:37
Dziękuje za pomoc, przydała się, problem jednak tkwił w preferencjach, VOTE PLUS i VOTE MOINS, po francusku, wystarczyło wpisać w jednym np podoba, a w drugim nie podoba i pokazały się linki, więc wszystko działa należycie, prócz kodowania, mam ustawione utf-8, ale i tak sa krzaczki.

larry_krk
02-05-2011, 01:55
Jestem niereformowalny i od zawsze używam Notepad++, więc nie powiem, jak jest w innych edytorach, ale w każdym używalnym podobna funkcja jest na pewno dostępna:
operacja format -> convert to utf-8 na pliku językowym i powinno pomóc.
-
Dobrej nocy
//acha, w międzyczasie odpaliłem jedyną słuszną przeglądarkę, na której brak adblocka - wiesz, że twórcy komponentu obdarowali Twoją stronę cudownym boksem reklamowym, prawda ?? Pytam, bo w opisie komponentu o tym nie doczytałem (ale z FR miałem ostatnio do czynienia ponad 10lat temu na maturze) :spoko:

paul3x
02-05-2011, 02:44
No niestety mam super fajną reklamę, której usunąć nie mogę.
Używam RJ TextEd i zmieniłem sobie kodowanie na utf-8 bez BOM. Nie ma krzaczków. Wielkie dzięki za pomoc, również życzę dobrej nocy :)

---------- Post dodany o 23:44 ---------- Poprzedni post był o 23:24 ----------

Usunąłem już sobie reklamę, temat można zamknąć.

alex51
02-05-2011, 08:36
Zanim zamkniemy, może zechciałbyś udostępnić w naszej plikowni (http://pliki.joomla.pl) efekt swojej pracy, czyli spolszczenie komponentu MuzeeTop?

paul3x
02-05-2011, 09:51
Dodałem komponent z spolszczeniem do plikowni, nie będzie problemu podczas instalacji na joomla.

paul3x
05-05-2011, 01:17
Ale coś tego w plikowni nie widać.

alex51
05-05-2011, 07:48
Wstawiane pliki są sprawdzane i akceptowane przez administratora, więc należy zaczekać, aż plik będzie zweryfikowany i opublikowany.