PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z dodawaniem PHP, JS



Transboy
02-05-2011, 01:32
Witam.
Co potrzebuję doinstalować, bym mógł dodawać do artykułów na mej stronie kod php oraz javascript?
Pozdrawiam.

Robster
02-05-2011, 07:59
Pytanie brzmi - dlaczego nie korzystasz z forumowej wyszukiwarki?
http://forum.joomla.pl/showthread.php?49686-Umieszczanie-kodu-php-w-artyku%C5%82ach&highlight=php+w+artyku%C5%82ach
http://forum.joomla.pl/showthread.php?44420-Dodawanie-kodu-JS-PHP-albo-styli-CSS-w-artyku%C5%82ach-jak-(K2)&highlight=php+w+artyku%C5%82ach

bkolmasiak
05-05-2011, 19:04
W Joomla 1.6 można po prostu wyłączyć filtrowanie w Article Manages/Options/Permisions dla Super Usera. Mi pomogło. Inne dodatki nie są wtedy konieczne.

Robster
06-05-2011, 19:39
@bkolmasiak,a jesteś pewien, że HTML dobrze chodzi? Bo J!1.5, też miała opcję wyłączania filtrowania, ale słabo jej szło właśnie z html'em i php.

bkolmasiak
06-05-2011, 20:09
Po krótki teście w którym dodałem przykładowy (i dość przypadkowy :)) fragment kodu:


<body>
<h1>This is a heading</h1>
<h2>This is a heading</h2>
<h3>This is a heading</h3>

<p>This is a paragraph</p>
<p>This is another paragraph</p>


<p><b>This text is bold</b></p>
<p><strong>This text is strong</strong></p>
<p><big>This text is big</big></p>
<p><i>This text is italic</i></p>
<p><em>This text is emphasized</em></p>
<p><code>This is computer output</code></p>
<p>This is<sub> subscript</sub> and <sup>superscript</sup></p>
<script type="text/javascript">
function show_prompt()
{
var name=prompt("Please enter your name","Harry Potter");
if (name!=null && name!="")
{
document.write("Hello " + name + "! How are you today?");
}
}
</script>

</body>





muszę stwierdzić, że nic się nie wywala.

zwiastun
06-05-2011, 21:09
@bkolmasiak:
Nie znalazłem na Twojej stronie oświadczenia stwierdzającego, że używasz w nazwie domeny nazwy Joomla! zgodnie z warunkami licencji Open Source Matters tudzież, że jej treści nie reprezentują oficjalnego stanowiska Projektu Joomla ani Open Source Matters.

bkolmasiak
06-05-2011, 21:27
Dziękuję bardzo za sugestię, oczywiście naprawiam błąd. Strona jest właściwie w budowie. Na witrynie znalazła się już odpowiednia nota prawna.