PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa dostepu do kategorii



MarcinUser
02-05-2011, 17:45
Witam,
Chciałbym aby moi użytkownicy (grupa Zarejestrowani) mięli możliwość pisania artykułów w danej kategorii oraz mieli możliwość ich poprawiania.

Domyślnie ta grupa nie ma praw pisania artykułów, więc wchodzę w ustawienia kategorii i ustawiam:
Tworzenie - Dozwolone
Usuwanie - Niedozwolone
Poprawiane - Niedozwolone
Zmiana stanu - Dozwolone
Poprawianie własnych - Dozwolone

Przy takich ustawieniach, użytkownik ma możliwość pisania artykułów w kategorii lecz nie może ich publikować, a co za tym idzie - oglądać.

Jeśli zmieniłbym "Poprawiane - Niedozwolone" na dozwolone, wtedy mógłby on edytować artykuły innych, a tego nie chcę.

Za możliwość publikacji odpowiada opcja Zmiana stanu, lecz działa ona tylko wtedy jeśli ustawi się w konfiguracji globalnej. Jednak w takim przypadku będzie on widział nieopublikowane artykuły we wszystkich kategoriach.

I teraz pytanie, co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Wydaje mi się, że panowie z Joomla spartolili troszkę tą kwestię z uprawieniami do kategorii.

Reasumując:
1. Nie da się ustawić, aby użytkownik widział tylko swoje nieopublikowane artykuły. Widzi wszystko albo nic.
2. Nie da się ustawić, aby użytkownik mógł publikować swoje artykuły jeśli nie widzi wszystkich nieopublikowanych.

Pisząc tu mam nadzieję, że ktoś wpadł na pomysł ustawienia tego tak jak trzeba :)

Pozdrawiam.

Gall Anonim
02-05-2011, 22:38
Nieprawda - tyle że w tym przypadku każdy użytkownik musiałby mieć własną kategorię - robiłem taki myk z indywidualnymi katalogami zdjęć.
Pzdr

MarcinUser
03-05-2011, 00:33
Nieprawda - tyle że w tym przypadku każdy użytkownik musiałby mieć własną kategorię - robiłem taki myk z indywidualnymi katalogami zdjęć.
Pzdr
własną kategorię? Dzięki temu mógłbym ustawić "Poprawianie - Dozwolone" dzięki czemu miałby dostęp tylko do swoich artykułów, bo tylko on mógłby je tam zakładać. To po co prawo "Poprawianie własnych" skoro nic nie daje? Na stronie mam prawie 10 tyś użytkowników, tworzenie indywidualnych kategorii na prawdę nie wchodzi w grę.

Chyba że Cię źle zrozumiałem i miałeś na mysli coś z innego :)

MarcinUser
04-05-2011, 23:23
(Sorry że post pod postem)
Czy ktoś wie jak zrobić, by użytkownik z prawem "Poprawianie własnych" mógł widzieć swoje nieopublikowane artykuły, oraz mógł je publikować? Nie mógłby jednak ich wyróżniać. Chodzi o zmiany w kodzie bo inaczej się pewnie nie da.

Wystarczą nawet najprostsze wskazówki, może jakoś uda mi się do tego dojsć w co wątpie zresztą :p

jedrus
10-05-2011, 15:02
....Wydaje mi się, że panowie z Joomla spartolili troszkę tą kwestię z uprawieniami do kategorii.....

Też mam takie wrażenie. Pytanie, czy jako admin możesz edytować kategorie? U mnie edytowalna jest jedynie nieprzypisana ze startowej. Inne kategorie pomimo opcji "zezwalaj" są niewzruszone.