PDA

Zobacz pełną wersję : Raz po raz podczas instalacji wyświetla się taki błąd: PLIK XML



pawinf
02-05-2011, 18:39
A dokładnie:

"Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany."

Chcę wdrożyć jaką funkcję, a tu często wywala ten błąd. Myślę, że wiele osób ma też ten problem. Czy ktoś wie co jest przyczyną?

palyga007
02-05-2011, 18:40
Dobra, ale nie za bardzo kumam.
Instalujesz jakiś moduł? Tworzysz coś samemu?

pawinf
02-05-2011, 18:45
konkretny przykład: chcę zainstalować system ogłoszeń "DJ Classifieds" z http://pliki.joomla.pl/katalog/reklama-i-ogloszenia/ogloszenia/dj-classifieds.html. pobieram na dysk, przez instalatora wskazuję plik .zip, klikam żeby zainstalował i wyświetla się ten komunikat. nieraz mi się tak zdarza co mnie trochę irytuję, bo chcę posuwać się do przodu a stoję w miejscu...

palyga007
02-05-2011, 18:57
Oczywiście rozpakowałeś pobrane archiwum z w/w komponentem i instalujesz po kolei paczki które zawiera tak?

PS: Dlaczego nie pobierasz komponentu bezpośrednio ze strony producenta?

pawinf
02-05-2011, 19:07
Oczywiście rozpakowałeś pobrane archiwum z w/w komponentem i instalujesz po kolei paczki które zawiera tak?

nie. jak napisałem wcześniej w instalatorze wskazuje plik .zip i po tym wyświetla się ten komunikat

palyga007
02-05-2011, 19:11
To teraz zagadka
Jak myślisz co oznacza UNZIP_FIRST w nazwie pliku?

Podpowiedź:

Wpierw rozpakuj

pawinf
02-05-2011, 19:27
rzeczywiście, masz rację.

czyli teraz tak: na zapleczu w Instalatorze mam 3 możliwości - instaluj z pakietu, z katalogu, sieci. czy mam rozpakować .zip na dysku, przenieść te pliki do katalogu na serwerze, w Instalatorze wskazać ścieżkę do tego katalogu? tak teraz zrozumiałem

palyga007
02-05-2011, 19:35
1. Jak Ci się udało te 4 miesiące funkcjonować bez znajomości tak podstawowej rzeczy?
2. Co ty znowu wymyślasz? Dlaczego ludzie tak sobie lubią komplikować?

Skoro masz unzip first to najpierw rozpakuj a potem zobacz co jest w środku.
Patrzysz a tam 3 następne "zip-y"
To może zamiast zawracać gitarę ludziom na forum sprawdziłbyś czy przypadkiem tych paczek nie da się już zainstalować w standardowy sposób, bez przenoszenia ich na serwer i innego cudowania.

pawinf
02-05-2011, 20:17
nie 3 tylko 7, przy czym pierwszy zainstalował się pomyślnie, a przy drugim pojawił się ten sam błąd, o którym pisałem na samym początku (a przy pliku tym już nie ma żebym najpierw rozpakował). dokładnie: 3 z tych 7 powodują wyświetlenie tamtego komunikatu. nic nie poradzę, że to się dzieję i że jeszcze się na tym nie znam. dlatego właśnie liczę na pomoc forum...

palyga007
02-05-2011, 20:31
7?
A my na pewno mówimy o komponencie, który mi podałeś w linku powyżej?

pawinf
02-05-2011, 20:48
ja nie chcę się spierać. tylko naprawdę mnie interesuje, co oznacza ten błąd który już kilka razy napotkałem: "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany." na co wskazuje ten komunikat? - o to mi chodziło kiedy otwierałem ten wątek, właśnie o ten błąd. zna go ktoś? jeśli nie to trudno (ale za wszystkie dodatkowe wskazówki w międzyczasie oczywiście dziękuję)

palyga007
02-05-2011, 20:53
Ale póki co z Twojej wypowiedzi wynika, że to Ty popełniasz błędy podczas instalacji.
Nie rozumiem też, czego nie potrafisz pojąć w zdaniu "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany."

1. Albo nie ma tam pliku instalacyjnego (plik z rozszerzeniem .xml)
2. Pakiet jest podwójnie skompresowany