PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie komponentu/spolszcznie ponygallery.



Nowy
02-05-2011, 19:46
Trochę dziwny kłopot.
Otóż, nieopatrznie usunąłem (w PA) komponent - joomgallery. I w wykazie komponentów rzeczywiście już go nie ma, ale gdy sprawdzam w ftp, w TC, na serwerze ciągle on jeszcze jest. W efekcie nie mogę ponownie zainstalować tej galerii. Niby podczas próby usuwania, jakiś proces trwa , ale po zakończeniu nadal jest...:hmm: Jak pozbyć się takiego "ducha"?
Wkurzyłem się i zainstalowałem w takim przypadku ponygallery 2.5.1. Ale chyba ten komponent nie jest już aktualizowany i w joomla! 1.5.x jest niezgodny z 1.0.x (spuścizna włączona), choć wygląda, że wszystko działa. Jeśli już, to jest spolszczenie do tej wersji ponygallery?

Gall Anonim
02-05-2011, 22:32
Jak usunąłeś?
Jaki błąd przy próbie ponownej instalacji?
Pzdr

Robster
02-05-2011, 22:37
Musisz usunąć wszystkie pliki z serwera ręcznie. W pliku .xml instalki powinny być podane wszystkie ścieżki gdzie są zapisywane jakiekolwiek pliki komponentu, skorzystaj z nich i wyczyść serwer z tych śmieci.

Nowy
03-05-2011, 13:02
Jak usunąłeś?
Jaki błąd przy próbie ponownej instalacji?
Pzdr
Usunąłem przez odinstalowanie (w rozszerzenia)... :obojetny:
Przy próbie ponownej instalacji jest taki komunikat: Zainstaluj: Inny komponent używa już tego katalogu: "/home/pz5520/domains/test.5520.udl.pl/public_html/components/com_joomgallery"

Robster
03-05-2011, 13:46
No to usuń ten katalog (com_joomgallery) :) Co za problem?

Nowy
03-05-2011, 15:43
:D
To był mój pierwszy pomysł, wydawać by się mogło najbardziej oczywisty. Jednak właśnie podczas niby usuwania tego katalogu (w TC rzecz jasna), coś się dzieje, kończy... nadal istnieje. :(