PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł użytkownika



Inabi98
02-05-2011, 20:42
Witam, dodałem już "logowanie, rejestrowanie itp" na stronę i chciałbym by po zalogowaniu, znikła opcja zaloguj (po zalogowaniu Witaj mój nick) a w tym miejscu pojawiły się opcje np edytuj profil, wiadomości itp

krzysztof_klosek
03-05-2011, 10:20
Zaloguj się to zniknie... :D

Inabi98
03-05-2011, 10:22
Po zalogowaniu w miejscu gdzie wpisywałem login i hasło pojawia się witaj "nick"
a chce by tam było np edytuj profil

krzysztof_klosek
03-05-2011, 11:19
Moduł logowania w Joomli więcej nie potrafi. To się robi w ten sposób, że tworzysz sobie dodatkowe menu dostępne tylko dla zalogowanych, a w nim linki do funkcji które chcesz udostępnić (np. typ pozycji menu: użytkownik -> konto użytkownika). Zobacz jak to jest rozwiązane np. w instalacji Joomli z przykładowymi danymi.

zwiastun
03-05-2011, 11:21
Wybacz, ale różne rzeczy można chcieć. Tyle tylko, że tutaj nie bawimy się z dziećmi, a rozmawiamy z poważnymi ludźmi, nawet jeśli mają tylko lat 12 czy 15. Bądź tak łaskaw i zapoznaj się z podstawami Joomla 1.6. Wszystko jest wyłożone na www.wiki.joomla.pl nie po to, żeby tutaj nieczytatym tłumaczyć podstawy.
Tworzenie strony internetowej wymaga dojrzałego podejścia do swoich zamierzeń. Korzystanie z cudzej pomocy również - stary już jestem, ale nie śmiałbym prosić nikogo o pomoc, nie czyniąc wcześniej wszystkiego, co do mnie należy.
Ty ani nie doczytałeś, jak działa moduł Logowanie, ani jak stworzyć pozycję meny typu Twój profil

krzysztof_klosek
03-05-2011, 11:41
@zwiastun - ta uwaga to do kogo?

zwiastun
03-05-2011, 12:17
Oczywiście, że nie do Ciebie :) Wysłałeś swą odpowiedź tuż przede mną.

krzysztof_klosek
03-05-2011, 12:33
Spoko, tak tylko się upewniam :)
Wierzę, że dla zaawansowanych użytkowników niektóre pytania są banalne. Wiem też, że odpowiadanie na niektóre po raz n-ty jest denerwujące. Sam tak mam w pracy. :D
Ale niektóre rzeczy nie są oczywiste lub nie ma ich w dokumentacji - ja sam kiedyś sporo szukałem na forach zanim znalazłem rozwiązania tak oczywiste jak to powyżej. Nie siedząc po uszy w jakimś CMS i bez znajomości jego filozofii działania, czasem nie wiadomo nawet, jak poprawnie zadać pytanie w google. Ja osobiście (kilka lat temu), po przeczytaniu o logowaniu na wiki (nie ma tam nic o linku do edycji profilu) nie skumałbym co robić. A nie zawsze trzeba poznać budowę silnika, żeby przejechać się samochodem.
Teraz jestem mądrzejszy, ale mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników, aby wykazali się w stosunku do mniej doświadczonych użytkowników - w tym mnie - odrobiną wyrozumiałości (no może więcej niż odrobiną :)). Jak tylko zmądrzejemy, odciążymy was przynajmniej w przypadku banalnych pytań... :up:
Kończę, bo zrobiło się OT.

zwiastun
03-05-2011, 12:48
Masz zapewne sporo racji, zważ wszakże, że odpowiadamy nie tylko na konkretny post, ale często w kontekście innych zadawanych przez tego samego uczestnika. I bywa - jak w tym przypadku - że mamy poważne dowody na to, iż nowicjusz nie zapoznał się z systemem w podstawowym zakresie i dlatego zadaje "banalne" pytania. Tak więc - wyrozumiałość - zrozumiałe, pobłażanie, bo nowy i niedoświadczony - nie!