PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja szerokości szablonu



blue_17
03-05-2011, 01:02
Witam znalazłem sobie szablon który mi odpowiada mianowicie to

http://freejoomla16templates.com/demo16/?template=jm-experts1-1.6.0

Chciałbym zrobić 2 rzeczy w tym szablonie lecz niestety nie wiem czego i gdzie szukać niestety nie znam css-a tylko nieco html-a i sql-a

Chciałbym aby strona miała jakąś "standardową" szerokość tzn nie miała pasków przewijania w poziomie oraz aby nagłówkowa grafika była niższa.

Próbowałem zmienić rozmiar grafiki poprzez zmianę obrazka lecz to nie dawało efektu lecz myślę że da się tym precyzyjnie sterować z plików źródłowych szablonu

Pozdrawiam

Gall Anonim
03-05-2011, 01:24
Twa modlitwa powinna się zaczynać słowem FireBug
pzdr

larry_krk
03-05-2011, 01:26
Jeśli znasz "nieco" html, to poradzisz sobie też z "nieco" css.
Zainstaluj sobie Firebuga, pokaże Ci plik i linijkę kodu, którą masz zmieniać, w drugiej zakładce otwórz sobie jakikolwiek kurs Css, aby wiedzieć jak zmieniać.

W tym konkretnym wypadku, oprócz wysokości obrazka masz jeszcze wysokość id header i logo Joomla, a dolny pasek powinien zniknąć po zmianie #contentarea, #contentarea2 na width 980px;. Pozostaje jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia, dziwny ten szablon, albo ja już powinienem spać .

blue_17
03-05-2011, 13:18
Dodałem wpis do pliku general.css i jako tak otrzymałem rozmiar lecz niestety nie wiem co zrobić bo grafika na dole (czerwony pasek ) i nagłówek są przesunięte nieco względem całego arkusza