PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja pod wyszukiwarki



brzoza
01-11-2006, 09:53
Czesc,

Jakis czas temu znalazlem (najprawdopodobniej w pomocy Joomla) fragment artykulu, z informacją jak i gdzie naiezy pogrzebac w kodzie, aby w <title> strony zamienic kolejnosc "nazwa strony - tytul atrykulu", na odwrotny: "tytul artykulu - nazwa strony", co pomaga w wyszukiwarkach.. szukam teraz tego, zle za jasny gwint nie moge znalezc, czy tutaj, czy w pomocy...
Czy ktos z Was móglby mnie wspomóc linkiem? Bede zobowiazany.

I druga sprawa: chcialbym wprowadzic urle przyjazne dla wyszukiwarek, ale jak dokonam stosownej zmiany w konfiguracji witryny (oczywiscie wraz ze zmiana nazwy .htaccess), to Joomla zachowuje mi sie cokolwiek dziwnie:

Trzy kolumny mam normalnie TYLKO na stronie glównej, na pozostalych stronach sa juz tylko dwie (lewe menu i zawartosc). I teraz gdy mam krótkie linki, to wchodzac "normalnie" na strone wszystko jest OK, ale jesli pochodze po stronie i wróce z powrotem na glówna korzystajac z odnosnika "start" w mainmenu, to od tego momenu Joomla zaczyna swirowac... wszedzie (nie tylko na glownej) wyswietla 3 kolumny, takze pathway caly czas jest tylko "Start", mimo ze jestem np. na którejs kolejnej podstronie (a zatem sciezka do niej powinna sie wyswietlac w pathway)...
Prawde mówiac nie wiem zupelnie jak to ugryżć...

pozdr,
Brzoza

brzoza
01-11-2006, 23:58
Ok, pierwszy problem rozwiązany :)
Znalazlem: http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/397/26/
(do Adminów: chyba na tej stronie nie domknęliście jakiegoś tagu, bo się styl posypal)

Natomiast nadal nie jest mi znane rozwiązanie na problem drugi: wprowadzenie urli przyjaznych dla wyszukiwarek i dziwne dzialanie Joomli po przesciu na str. glówna przez "start" w maimenu....

pozdr,
Brzoza