PDA

Zobacz pełną wersję : Panel sterowania zrzucił wagę



jedrus
04-05-2011, 01:33
Po zalogowaniu się do panelu widzę to:
3969
Co zepsułem? To Joomla 1.6.2. Strona się otwiera ale panel zniknął. Ostatecznie zabezpieczę bazę danych i przeinstaluje Joomle tylko czy to pomoże? Strona http://wsb.wolyn.org/ dopiero powstaje, już trochę pozycji jest więc szkoda by cała robota poszła w gwizdek.
Miał ktoś taki problem? Jak sobie poradził?

moje
04-05-2011, 01:58
Wgraj pliki zaplecza na serwer.

jedrus
04-05-2011, 09:33
Wgraj pliki zaplecza na serwer.
A gdzie one sa? Nadpisałem pliki katalogu Administrator i Templates - problem nie rozwiazany

PeFik
04-05-2011, 09:53
wyłączyłeś za duzo modułów panelu admina, tak to jest jak sie kombinuje. ale ponieważ sie uczysz nic nie straciłeś, a wręcz przeciwnie... zdobyłeś doświadczenie.
1) Zaloguj się do panelu
2) wejdź do /administrator/index.php?option=com_modules
3) zakładka [Zaplecze]
4) Włącz co wyłączyłeś

jedrus
04-05-2011, 10:22
Hmmmmm, fakt że dzięki forum zdobywa się doświadczenie tyle że problem tkwi w tym, że nie mogę wejść do panelu więc rada włączania/wyłączania czegoś czego nie widzę nie jest dobra. Po zalogowaniu się do panelu widzę jedynie to co wkleiłem z Prt.
Logowanie z www dla userów i admina działa ale z poziomu www nic nie zmienię. Słownik dopiero się tworzy i jest tam tylko Admin i 2 userów. Żaden z 3 userów (nawet Admin) nie może edytować wpisów w http://wsb.wolyn.org/ z poziomu www i właśnie tym się "bawiłem" rozgryzając dziedziczenie "matka-córka". Nie miałem z tym problemu w v. poniżej 1.6. Tam (inne serwisy) są zwykli "rejestranci", redaktorzy, publicysci, admini ... i wszystko śmiga. W v.1.6.2 wszystko jest takie same ale "inaczej" i z tym mam problem którego rozwiązanie doprowadziło do tego, że panel się wnerwił i przestał pokazywać nawet jego szefowi. Może inaczej. Bazę z dnia wczorajszego mam już na HDD więc jeżeli postawię wszystko od nowa i zaimportuję bazę to wszystko wróci do normy? Pytam bo kręci mi się po łbie, że to może wina bazy która nie chce pracować z czymś co zrypałem lub "w drugie Mankie". ;) Idąc "na skrót" wg sugestii, to tam nic nie jest wyłaczone

loocek
04-05-2011, 10:54
Coś wyłączyć musiałeś, dobrze by było jakbyś sobie przypomniał co :) bo w ten sposób właśnie zdobędziesz doświadczenie przez naukę na własnych błędach o której pisał @PeFik. Prawdopodobnie wgranie tej bazy do nowej instalacji nie pomoże, bo to właśnie w bazie zapisane jest wyłączenie któregoś modułu, dobra byłaby baza sprzed katastrofy. spróbuj sobie przypomnieć co klikałeś, co zostało wyłączone i w bazie można to włączyć, o czym jest b.dużo na forum.

tomaszek83
04-05-2011, 11:01
przecież @PeFik podał Ci adres który należy wklepać w przeglądarkę żeby wejść w moduły.

loocek
04-05-2011, 11:44
No to ja już chyba wiem co zrobiłeś :) kombinowałeś z poziomami dostępu i wywaliłeś prawdopodobnie grupę "SuperUsers" z poziomu "Special".
Rozwiązanie:
w bazie danych w tabeli "jos_viewlevels" w rekordzie "special" w polu "rules" musisz mieć wartość [6,3,8]

jedrus
05-05-2011, 10:28
No i to chyba właściwa diagnoza, bo "tak to właśnie leciało". Chciałem ustawić tylko trzy grupy: Rejestrowalna której członek może co najwyżej dodać komentarz becz czekania na akceptację. Redaktor-autor który samodzielnie może wstawiać art., i ze 2-3 "strażników" którzy mogliby edytować/poprawiać/usuwać "prace" członków grupy o randze niższej. To moj pierwszy serwis w J 1.6.x a że te uprawnienia nie zadziałały jak w J 1.5.x to i kombinowałem. Na pozostałe sugestie userów odpowiem tak. Każdy nowy serwis stawiam sam i od zera a więc niczego nie usuwałem a przeciwnie, -tworzyłem. Na sugestie PeFika odpisałem, że tam nie ma nic wyłączonego. Podczas instalacji nie wczytuję przykładów a więc jak pisałem "jadę od zera". Pogrzebie w bazie danych i może to pomoże.

---------- Post dodany o 09:28 ---------- Poprzedni post był o 00:05 ----------



Rozwiązanie:
w bazie danych w tabeli "jos_viewlevels" w rekordzie "special" w polu "rules" musisz mieć wartość [6,3,8]
Wielkie dzięki. Nie zadziałało od razu, bo tak namodziłem:
Edytuj Usuń 1 Public 0 [1]
Edytuj Usuń 2 Registered 1 [2]
Edytuj Usuń 3 Special 2 []
Po zainstalowaniu sobie "lewego" serwisu podejrzałem baze a tam jest tak:
Edytuj Usuń 1 Public 0 [1]
Edytuj Usuń 2 Registered 1 [6,2,8]
Edytuj Usuń 3 Special 2 [6,3,8]
Edytuj Usuń 4 Customer Access Level 3 [6,3,12]
Przeprowadziłem spsutej bazie reanimację i MAM JUŻ PANEL :)
Wielkie dzięki za podpowiedź i duże c(_) c(_). Co prawda nie dociera jeszcze do mnie dziedziczenie uprawnień -->"matka-córka" ale z czasem może "zaskoczę". Chce mieć takie statusy:

admin - wiadomo,
rejestrowalny - ograniczony do min
"pisacze" - mogą tworzyć ale tylko tworzyc
"nadzorcy" - mogą tworzyć ale i edytować/zmieniać/ usuwać tych z niższych rang

zwiastun
05-05-2011, 12:10
Proponuję Ci sięgnąć do materiałów na wiki.joomla.pl poświęconych 1.6, szczególnie uprawnieniom. Po co kombinować z czymś, co dość klarownie zostało już opisane.

jedrus
10-05-2011, 15:41
Proponuję Ci sięgnąć do materiałów na wiki.joomla.pl poświęconych 1.6, szczególnie uprawnieniom. Po co kombinować z czymś, co dość klarownie zostało już opisane.
Wszystko się zgadza poza owa "klarownością". Kilkadziesiąt baz danych pod serwisy (Joomla 1.5.x) sugerowałoby że człowiek czegoś się nauczył, jednak J 1.6.x powaliła mnie coby nie powiedzieć więcej - upokorzyła. Kilkadziesiąt instalacji (1.6.x) "w koło Macieju" nic mnie nie nauczyły. Wzory z Wiki i ze starszych serwisów podobnie. Alergia jakaś na te cholerne poziomy czy cuuś?
Nawet super-user może sobie edytować tylko artykuł ze startowej. Do pozostałych brak dostępu pomimo że jest ikonka do edycji a całe kategorie mają na "zezwalaj". Czy defaultowo super-user ma fullwypas uprawnień?

piotreczek100
28-06-2011, 20:10
Wszystko się zgadza poza owa "klarownością". Kilkadziesiąt baz danych pod serwisy (Joomla 1.5.x) sugerowałoby że człowiek czegoś się nauczył, jednak J 1.6.x powaliła mnie coby nie powiedzieć więcej - upokorzyła. Kilkadziesiąt instalacji (1.6.x) "w koło Macieju" nic mnie nie nauczyły. Wzory z Wiki i ze starszych serwisów podobnie. Alergia jakaś na te cholerne poziomy czy cuuś?
Nawet super-user może sobie edytować tylko artykuł ze startowej. Do pozostałych brak dostępu pomimo że jest ikonka do edycji a całe kategorie mają na "zezwalaj". Czy defaultowo super-user ma fullwypas uprawnień?
No przyznaję że i ja nie mogę tego ogarnąć :( już 3 razy instalacja 1.6 bo coś mi sie baza wykruszyla nie wiem czemu teraz znów walcze bo jakimś cudem superadmin nie ma uprawnień by wejśc na zaplecze:( o co tu chodzi/:(

Gall Anonim
28-06-2011, 21:52
A jaką Ustawiałeś bazę przy instalacji ? a może Zostawiałeś domyślną? (a to niekoniecznie dobrze:-)
Pzdr

piotreczek100
28-06-2011, 21:58
to może podpowiesz co się powinno zaznaczać? Stronka działała ale zacząlem dodawać grupy i prawa i coś się skopało:( Niestety nie jestem jedyny dla którego opis na wiki nie jest "klarowny" więc może ktoś pomoże z tymi grupami i uprawnieniami. Właśnei zaczynam od nowa wgrywać J na serwer :( Szkoda tylko czasu jak mam znowu coś skopać:(

Gall Anonim
28-06-2011, 22:13
Nie wiem co powinno się wstawiać jednak zawsze wstawiałem mysql i było ok, gdy raz zostawiłem domyślnie przy instalacji 1.6. xx mysqli (przy 1.5.xx było domyślnie mysql) to miałem całą masę szopek, wiec może i u Ciebie tutaj tkwi problem - nie wgryzałem się dokładnie w czym są różnice.
Pzdr

jedrus
11-07-2011, 01:08
No przyznaję że i ja nie mogę tego ogarnąć :( już 3 razy instalacja 1.6 bo coś mi sie baza wykruszyla nie wiem czemu teraz znów walcze bo jakimś cudem superadmin nie ma uprawnień by wejśc na zaplecze:( o co tu chodzi/:(
Ja cały swój bałagan mam na home.pl więc dochodzą jeszcze "prace ręczne" czyli poprawki i modyfikacje coby się 1.6.x zainstalowało.
Gdzie redaktorzy w tym i ja, "superadmin", nie mogliśmy nic edytować to "zjechałem" do Joomla 1.5.23 i mam z główki.
Zastawiłem 3 strony rozgrzebane w j 1.6.x i czekam aż ktoś coś skrobnie w sprawie uprawnień albo pojawi się latka która "zniknie" ten problem. ;) Mam wrażenie, że niektóre wpisy w "wiki" robione są rutynowo i dla 1.5.x zamiast dla1.6.x. Jakby udało ci się obczaić te cholerne ustawienia uprawnień to daj proszę coś na priv. Na 1.6 polecę z aktywnymi mapkami ludobójstwa na Kresach i będę miał kilku pomocników więc warto byłoby wiedzieć co i jak im przydzielić.

zwiastun
11-07-2011, 01:55
1. mysql/mysqli - to dwa różne interfejsy obsługi bazy danych (a nie dwa typy, jakby wynikało z instalatora). Mysqli jest mechanizmem wbudowanym w PHP5 jako zastępstwo przestarzałych funkcji mysql_. Jest to mechanizm natywny, wygodniejszy i bezpiueczniejszy. WIęc na pewno nie tu leży problem.
2. Kombinowanie z uprawnieniami nie jest zabawą dla wszystkich. w 99% witryn jest niepotrzebne. Standardowo w 1.6 poziomy dostępu i grupy użytkowników są jak w Joomla 1.5. Więc ne ma potrzeby kombinowania z uprawnieniami, jeśli się nie rozumie klarownych opisów na wiki. Oczywiście, można to być może przedstawić jeszcze klarowniej, tylko jak na razie, to nikt tego nie zrobił. Zarządzanie uprawnieniami nie jest proste.

piotreczek100
11-07-2011, 10:34
Co do uprawnień to zrobiłem to tak wyliczę Wam (postaram się ) przedstawić jak to u mnie wygląda.
1. Publiczny
2. Superadmin
3. autorzy
- redaktor 1
-redaktor 2
-redaktor 3
itd

Przy konkretnej kategorii wybieramy grupy które maja mieć dostęp do możliwości np Pisania, edycji czy jak ktoś tam sobie ustawi.
Szczerze mówiąc trochę jest to po mojemy niedopracowane a nawet śmiem twierdzić że rozwiązanie nie jest przemyślane.
Dziedziczenie uprawnień z nadrzędnej grupy jest dla mnie bezsensowne.
Chciałem tworzyć np grupy miasto żeby userzy mogli się do niej zapisywać jednak bez możliwości pisania itd, i do niej "podpiąć" redaktorów ale skoro grupa miasto nie może np dokonywać wpisów to niestety podrzędna grupa (redaktorzy itp) również nie będą mogli.
Dlatego też każda grupa musi być osobno w najwyższej z możliwych hierarchii. (jej uprawnienia "przenoszone są dalej" chociaż można je tylko wyłączyć)
Dlatego też postarajcie wzorować się na tym co ja stworzyłem a do mojego pierwszego założenia (przypisywanie userów do poszczególnej kategorii w celu np subskrypcji) chyba najlepiej będzie wykorzystać jakiegoś newsletera.
Jeśli moje spostrzeżenia są błędne to bardzo proszę Zwiastuna o sprostowanie gdyż wydaje mi się że to jedyne rozsądne rozwiązanie moich oczekiwań.
Pozdrawiam

zwiastun
11-07-2011, 11:06
Szczerze mówiąc trochę jest to po mojemy niedopracowane a nawet śmiem twierdzić że rozwiązanie nie jest przemyślane.

Dziedziczenie uprawnień z nadrzędnej grupy jest dla mnie bezsensowne.


Pierwsze stwierdzenie - po prostu nie rozumiesz samej istoty! Bez zrozumienia nie ma się co brać za manipulowanie uprawnieniami
Nie ma "grup" do których użytkownicy mogą się zapisywać - to nie CB czy Joomsocial. Grupy użytkowników = określona lista uprawnień (zestaw poziomów) .
Opis tego, co chcesz, jest tak nieklarowny, że nie wiadomo, czego chcesz. Zatem nie sposób wzorować się na tym, co stworzyłeś.
Dopóki jasno nie opiszesz, co chcesz, to nie masz szans, żeby to dobrze zrobić.