PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z prostymi adresami



pio9a
05-05-2011, 21:20
Mam taki problem po włączeniu tej opcji gdy chce wejść w dany artykuł na stronie wyskakuje:

ale co dziwne do samej kategorii nie mogę wejść nic się nie dzieje jak klikam tylko mignie chwile i nic lecz do innych kategorii mogę wejść i nie ma tego błędu artykuły chodzą z uproszczonymi adresami dlaczego w tej kategorii to nie działa?

404 - Nie znaleziono zasobu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.
Spróbuj jednej z następujących stron:

Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.

Nie znaleziono zasobu

www.swiadectwanawroconych.pl tak się dzieje z kategorią Kazania ks. Piotra Natanka i z zawartymi w nim artykułami.

moje
05-05-2011, 21:26
A czy zmieniłeś nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess podczas zmiany ustawień?

pio9a
05-05-2011, 21:31
tak zmieniłem zgodnie z instrukcją. Najpierw zmieniłem na tak zapisałem i po tym zmieniłem nazwę.

moje
05-05-2011, 21:36
To zmień adresy ustawienia i nazwę pliku jeszcze raz.

Uzupełnij $live_site ; )

Gall Anonim
05-05-2011, 21:37
A czy przypadkiem nie zrobiłeś połączenia linkiem? Przed zamianą na proste adresy?

pio9a
05-05-2011, 21:44
jak połączenia linkiem? nie rozumiem

moje
05-05-2011, 21:53
Czemu nie włączyłeś prostych adresów?

pio9a
05-05-2011, 22:04
bo jak włączę to mam ten błąd co podałem wyżej a jak włączę do tego Korzystaj z mod_rewrite to już tym razem przy wszystkich artykułach wyskakuje to:

Nie znaleziono

Requested URL / ordziaprzepowiednie/77-ordzia-przekazane-przez-mirjan/709-ordzie-matki-boej-z-2-maja-2011-r-przekazane-przez-mirjan.html nie został odnaleziony na tym serwerze.

Dodatkowo, 404 Not Found błąd podczas próby użycia ErrorDocument obsługiwać żądanie.

moje
05-05-2011, 22:10
Bo nie zmieniłeś nazwy pliku htaccss.txt na .htaccess !
I nie uzupełniłeś $live_site, jak pisałem wcześniej.

pio9a
05-05-2011, 22:19
a gdzie to się uzupełnia czy dopisuje to $live_site i jak ?

moje
05-05-2011, 22:23
Użyj szukajki tej forumowej czy tej na wiki.joomla.pl, jakbyś to zrobił, to już dawno byś widział.
No i jak włączasz proste adres, to pamiętaj o zmianie nazwy pliku.

larry_krk
05-05-2011, 23:29
Nie chcę być złośliwy, więc nie będę nawiązywał to tematyki strony w związku z tym, co chcę napisać. Mam tylko pytanie - czy administrator witryny zadał sobie trud przeczytania licencji szablonu ?

2.1. The Template User may use non these templates for as many websites as s/he wishes free of charge. In return the Template User agrees to keep the links to the Company's website and the Company's logo that are part of the template.

pio9a
06-05-2011, 12:43
Teraz działa lecz pojawiły się krzaki głównie w panelu administracyjnym jak to naprawić?


?wiadectwa Nawr�conych

jakie musi być ustawione kodowanie?

Już zmieniłem to ręcznie dzięki za pomoc

moje
06-05-2011, 16:48
Szablon musi mieć kodowanie UFT-8 baza danych też musi mieć takie kodowanie, żeby wszystko było cacy.