PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze startową pozycją menu



erniball
05-05-2011, 23:40
Witam,
stawiam pierwsze kroki z Joomla z poradnikiem Joomla! 1.6 Beginners Guide i na wstępie już mam problem.
Po stworzeniu w
- Projektant pozycji menu: Pozycje menu-
menu ''o mnie" , ta pozycja stała się domyślną. Po wybraniu podglądu strony ładuje się od razu menu "o mnie". Próbowałem ustawić menu "home" domyślnie ale wyskakuje błąd - "Startowa pozycja menu musi być typu komponent."
Próbowałem skasować to menu i utworzyć ponownie ale bezskutecznie.
Proszę o jakąkolwiek pomoc, bo jak na razie wszystko to trochę poplątane w tej Joomli.
Pozdrawiam

moje
05-05-2011, 23:44
Bo jeśli pozycja Home jest kopia albo linkiem to musisz znaleźć oryginał/pierwowzór home, który jest komponentem ; )

erniball
05-05-2011, 23:56
Wielkie dzięki, udało się :)
Teraz nie wiem czy pisać inne problemy z Joomla w tym poście czy tworzyć każdorazowo nowy temat. Problem w tym że moje problemy z waszego punktu widzenia mogą być dziecinnie proste.

moje
06-05-2011, 00:00
A więc tak na zaś:
czytać wiki.joomla.pl
czytać docs.joomla.org
używać JAMP do testów (czytaj: zabawy, bo jak coś zepsuje to i tak nie bezie mi szkoda,bo zrobię sobie od nowa)

erniball
06-05-2011, 00:08
Ja czytać :) do testów używam XAMP to chyba to samo ale nie jestem pewny.
Długa droga w ciemności przede mną. Poradniki nie rozjaśnią jej tak jak użytkownicy.
Pozdrawiam

moje
06-05-2011, 00:11
JAMP jest lepszy, bo stworzony specjalnie pod kontem Joomla.
Dobrą rzeczą poradniki są, one treścią wypełnią Twój umysł i dziwnymi opiniami zaprzątać głowy sobie nie będziesz musiał ; )

Ziam
06-05-2011, 12:54
nie chcąc tworzyć nowego tematu, mam też pytania na które nie znajduję odpowiedzi a jest zapewne czymś postawowym.

1. Jak wykasować duży baner Jomla 1.6, aby po skasowaniu nie zabierał miejsca na stronie głównej i innych.
2. Jak usuąć (ewent. zmienić) napis "JOMLA!" który się pod tym banerem wyłonił, kiedy skasowałem plik odpowiadający za sam napis Jomla na wcześniejszym banerze.

moja strona: http://medsim.ump.edu.pl/index.php

pozdrawiam
Ziemowit Gólski

moje
06-05-2011, 16:47
Zmian dokonujesz w szablonie - jego ustawieniach bądź kodzie.

Ziam
09-05-2011, 14:03
uff, dzięki, udało się teraz stronę ukończyć, serdeczene dzięki. Szczęście że trochę umiem grzebać w kodzie jest to jednak ogromne utrudnienie dla użytkowników Jomli i tak naprawdę ogranicza liczbę jej użytkowników. pozdrawiam, Zziemowit Gólski