PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego - o co chodzi?



Optyludek
06-05-2011, 00:34
Witam,

Przejrzałem już chyba wszystko i nikt nie udzielił pełnej informacji z zakresu braku możliwości zainstalowania modułu.
Za każdym razem wyświetla się ten komunikat. Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.
Ten moduł instalowałem na joomla 1.5.14 i zainstalował się bez problemu.
Na tym samym serwerze zainstalowałem drugą joomlę 1.5.22 i nie chce sie zainstalować.
Chmody na 777
Php Version 5.2.16
Zmieniłem także htaccess.txt na .htaccess i bez zmian.
Sprawdzałem także na różnych przeglądarkach ale komunikat jest taki sam.
Co może być przyczyną?
Czytałem na forach, że wiele osób miało ten sam problem ale zauważyłem, że nikt do końca nie mógł im pomóc. Mam nadzieję, że mnie się poszczęści.

moje
06-05-2011, 00:40
A czy masz odpowiednia pakiet: jest to plik zip, a nie rar, pakiet nie jest podwójnie skompresowany, pakiet zawiera plik xml?

zwiastun
06-05-2011, 00:48
1. Na marginesie: 777 jest świetne w Las Vegas. Po co ta kombinacja z prawami dostępu? Jakie jeszcze kombinacje wyprawiasz?
2. Taki komunikat pojawia się w sytuacji, gdy:
- pakiet jest podwójnie skompresowany
- instalator nie ma dostępu do katalogu /tmp lub utworzonego w nim katalogu plików tymczasowych.
3. Po to jest kilka metod instalacji, by z nich korzystać, np. w sytuacji, gdy jedna zawiedzie. Spróbowałeś instalacji z plików na serwerze?

Optyludek
07-05-2011, 08:21
Dziękuję za pomoc. Zainstalowałem. W moim przypadku pomogło zainstalowanie pakietu z pliku.

Z drugiej strony zastanawiam się, dlaczego raz modul instaluje sie bez problemu z drugiej strony dlaczego trzeba korzystać z tej drugiej opcji?
Oczywiście to jest pakiet zip, nie jest podwójnie skompresowany i zawiera plik .xml

Jeszcze raz bardzo dziękuję

zwiastun
07-05-2011, 09:49
Nie ma tu niczego szczególnego, masz jakiś problem z prawami dostępu. Poza tym maszyny to maszyny, czasem też chrzanią, nie bardzo wiadomo, czemu, choć to oczywiście niczego nie wyjaśnia.