PDA

Zobacz pełną wersję : strona joomla wyświetlana w aplikacji focebook



Antosiwo
06-05-2011, 12:06
zaczeło się od tego że kupiłem dodatek:
http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/facebook-integration/12748
żeby można się było logować no mojej stronie przez fejsa

chcąc niechcąc musiałem stworzyć nową aplikacje. zauważyłem że można tą aplikacje tak skonfigurować żeby wyświetlała moją strone joomla, tyle że szerokośc okna to 760px, możńa oczywiście włączyć scroole ale brzydko to wygląda.

wpadłem na pomysł żeby stworzyć kopie strony orginalnej, która będzie opierać się na tej samej bazie danych(tych samych artykułach) co oryginalna, ale będzie działać na innym szablonie o szerokości 760px i żeby to własnie ta kopia była wyświetlana w aplikacji fejsowej

Jak zrobić taką kopie?
po prostu skopiowałem całą zawartość głównego folderu joomla do nowego folderu o innej nazwie. efekt jest taki że mam dwie strony z tym samym hasłem oparte na tej samej bazie. czyli jak zmieniam szablon w jednej to w drugiej też się szablon zmienia.

no to na chłopski rozum wymyśliłem żeby ręcznie edytować pliki css szablonu w jednej ze stron, wtedy różnice w wyglądzie stają się zauważalne. Można by na przykład pousuwać w z index.php divy pozycji których niechcemy wyświetlać w aplikacji fejsowej itd.

może ta technika podsunie komuś jakieś ciekawe rozwiązania. a może (na co liczę) ktoś ma lepszy pomysł jak osiągnąć podobny efekt?

moje
06-05-2011, 12:28
A jaka wersja Joomla?

Antosiwo
06-05-2011, 12:49
1.5.22

moje
06-05-2011, 13:13
A więc do tego triku potrzeba Ci 1 Joomla, z zainstalowanym szablonem standardowym i tym facebookowym, a trik polega na tym, żeby w adresie dodać ?tp=1&template={nazwa_szablonu_facebookowego} wtedy wyświetli Ci tą samą treść w drugim szablonie i takie linki powinny być dodawane do fb.

Antosiwo
06-05-2011, 14:18
oo to już coś... ciekawy dopisek
ale nie do końca działa
faktycznie zamienia szablon ale wyświetla przy okazji nazwy pozycji (tak jak w podglądzie szablonu)
no i po kliknięciu w jaki kolwiek link/przycisk przeskakuje na główny szablon (bo oczywiście w linkach menu nie ma takiego dopisku)
ale już ciepło;)

może jeszcze delikatnie rozwinę temat aplikacji facebook
nie wiem jeszcze do końca jak one funkcjonują i jak powinno się z nich korzystać ale z tego co się zorientowałem to można tak zrobić że tworzymy aplikację która wyświetla naszą stronę tak jak mod_wrapper
np:
http://apps.facebook.com/testtestqwas/
jak dla mnie to to jest ciekawa funkcja i mam już sporo pomysłów jak to wykorzystać, tylko musi ten "fejsowy mod_wrapper" korzystać z oddzielnego szablonu

moje
06-05-2011, 17:55
Napisz dodatek, który będzie wykrywał czy twoje strona jest wyświetlana na fb i jeśli jest to będzie podmieniać szablon, tak samo robią dodatki do wyświetlania w telefonach stron opartych na Joomla - podmieniają domyślny szablon na jego wersję "mobilną".