PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapleczem Joomla 1.5.23



kuczej
06-05-2011, 17:02
Posiadam pewnien problem z panelem administracyjnym w Joomla 1.5.23 wersji. otoz udalo mi sie zainstalowac cms skonfigurowalem plik configuration.php i wszystko ladnie pieknie loguje sie do zaplecza - uprawnienia do katalogow mam pozapisywalne - problem polega na tym iz nie moge klikac zastosuj albo zapisz w pasku narzedzi w zapleczu - po kliknieciu nic sie nie dzieje?? nie wiem czy to moze od serwera zalezec na ktorym mam pliki czy tez moze od przegladarki (java??) innym problemem przy checi zmiany szablonu przy kliknieciu obok szablonu i zmianie na domyslne wyskakuje okienko "zaznacz szablon, ktorego ma dotyczyc polecenie" a zaznaczony jest... prosilbym o pomoc :-) :zagubiony:

moje
06-05-2011, 17:06
Joomla nie ma ani grama Java'y ; )

A wgrałeś wszystkie pliki poprawnie na serwer? Jakiej przeglądarki używasz?

kuczej
06-05-2011, 17:08
tak wszystko poprawnie :-) uzywam IE9 sprawdzalem tez na innych przegladarkach typu chrome i mozilla i to samo :/

moje
06-05-2011, 17:14
Jakby wszystko było poprawnie, to nie było by błędu.

Wgraj pliki jeszcze raz. Tym razem paczkę zip wgraj na serwer, a dopiero tam rozpakuj.
Sprawdź ustawienia cache'u, jak coś to je wyłącz, a cache wyczyść, sprawdź też ustawienia kompresji strony (zaplecza) i jak coś to wyłącz kompresję.

kuczej
06-05-2011, 18:25
no to wgralem tak jak pisales i nic to nie dalo :-/ cache wyczyscilem jak i wylaczylem i tez nic :-/ wiec nie wiem co to moze byc...

moje
06-05-2011, 19:01
A $live_site masz uzupełnione?

kuczej
06-05-2011, 19:14
tak mam :D

palyga007
06-05-2011, 19:20
1. Czy pobrałeś paczkę instalacyjną używając IE? jeśli tak to pobierz ją ponownie wykorzystując inną przeglądarkę
2. Nie podałeś informacji gdzie instalujesz Joomla czy na serwerze zewnętrznym czy na localhost
Jeśli to localhost to jakiego narzędzia używasz (xammp, mov'AMP, JAMP)?

kuczej
06-05-2011, 19:34
ad 1 pobralem przez przegladarke IE - sprobuje pobrac tak jak napisales przez inna przegladarke
ad 2 instalowalem joomla na serwerze zewnetrznym multimo dokladnie :-)