PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish i DJcatalog



astone
07-05-2011, 19:59
Witam, mam problem z wielojęzycznością serwisu na Joomli.
Mam postawioną stronę na Joomla! 1.5.23, do tego zainstalowany Joom!Fish V2.1.7.
I wszystko pięknie gra. Ale mam też katalog na DJ-Catalog 2 i nijak nie mogę tego zgrać z Joom-Fishem: nie mam pojęcia gdzie mogę tłumaczyć opisy produktów bo wygląda, jak by Joom!Fish ich nie widział nigdzie. A może po prostu nie ma takiej opcji?
Będę wdzięczny za sugestie i pomoc.

zwiastun
07-05-2011, 22:20
A zainstalowałeś dodatek wskazujący JoomFishowi, że ma taki komponent i co z tego komponentu (dokładniej z tabeli przechowującej dane komponentu) podlega tłumaczeniu?

astone
08-05-2011, 09:35
Nie instalowałem, nie wiedziałem, że coś takiego mam zainstalować. A gdzie go znaleźć?

astone
09-05-2011, 21:49
Znalazłem na francuskim forum link do plików xml dla joomfisha, ale w starszej wersji. Widzi mi teraz w komponentach do tłumaczenia 3 komponenty djcatalog-u: produkty, kategorie i producentów, ale po wskazaniu któregokolwiek z tych komponentów do tłumaczenia wyskakuje mi taki komunikat:
"No valid database connection: DB function failed with error number 1146
Table 'kambud.jos_djcat_categories' doesn't exist SQL=SELECT c.id, c.name as title, c.name, c.parent_id, c.published, jfc.id as jfc_id, jfc.value as titleTranslation, jfc.modified as lastchanged, jfc.published as published, jfc.language_id, jfl.name as language, jfc.reference_id as jfc_refid FROM jos_djcat_categories as c LEFT JOIN jos_jf_content as jfc ON c.id=jfc.reference_id AND jfc.reference_field='name' AND jfc.reference_table='djcat_categories' AND jfc.language_id=3 LEFT JOIN jos_languages as jfl ON jfc.language_id=jfl.id ORDER BY c.name LIMIT 0, 20"
No i dalej to już się zawieszam.

palyga007
09-05-2011, 21:55
Table 'kambud.jos_djcat_categories' doesn't exist
Przecież napisane wyraźnie że nie znaleziono tabeli. Najprawdopodobniej trzeba dokonać przeróbek w xml'ach

astone
10-05-2011, 20:37
Dla wszystkich zainteresowanych rozwiązaniem takiego problemu: skopiować wszystkie xml-e z folderu: /administrator/components/com_djcatalog2/3dp_ext/joomfish/ do folderu:/administrator/components/com_joomfish/contentelements/. Sprawa załatwiona. Rozwiązanie znalazłem na forum strony macierzystej dj. Sprawdzone, działa (bez żadnego "najprawdopodobniej").
Ale dzięki za chęci.