PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wysylaniem emaili



bercow
07-05-2011, 22:24
Witam.

Zastosowałem taki myk, aby wykorzystać formularz kontaktowy w artykule, ale nie wiedzieć czemu, odrazu po wejsciu na strone wiadomosc zostaje wyslana.


{source}
<div id="formkontakt">
<form action="index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=92" method="post">
<input type="text" name="email" value="email" onfocus="if(value==defaultValue)value=''" onblur="value=value||defaultValue"" /><br />
<textarea name="content" cols="30" rows="6" onFocus="if (this.value == this.defaultValue) { this.value = ''; }" >Temat i treść</textarea>
<input type="submit" value="wyślij" />
</form></div>
<!-- You can place html anywhere within the source tags -->


<script language="javascript" type="text/javascript">
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
@$email = $_POST['email'];
@$content = $_POST['content'];
$header = "From: adres \nContent-Type:".
' text/plain;charset="iso-8859-2"'.
"\nContent-Transfer-Encoding: 8bit";
if (mail('Optyk <bercow.piotr@gmail.com>', $email, $content, $header))
echo '`';
else
echo '<p><b>NIE</b> wysłano maila!</p>';

?>
{/source}

moje
07-05-2011, 23:19
A gdzie masz jakiś warunek, który sprawdza czy zmienne nie są np. puste?

bercow
07-05-2011, 23:31
a to nie wystarczy ?? if (mail('Optyk <bercow.piotr@gmail.com>', $email, $content, $header))

moje
07-05-2011, 23:41
A nie lepiej Ci przypisać moduł własnego kodu html (w którym możesz napisać też artykuł) do strony z formularzem kontaktowym?

bercow
07-05-2011, 23:45
staralem sie, ale jakos nie moge polaczyc tych dwoch modulow, zrobienie samego formularza jasne, ale nie wiem jak do niego wpisac html, a dwa, nie dodam tam "onfocus="if(value==defaultValue)value=''" onblur="value=value||defaultValue"""

moje
07-05-2011, 23:56
Nic z tego co napisałeś nie rozumiem, bo ma się to nijak do Joomla.
Tworzysz stronę z kontaktem (formularz), do tej strony przypisujesz moduł własnego kodu html.

Czytaj materiały na wiki.joomla.pl, to się dowiesz jak Joomla działa.

bercow
08-05-2011, 00:03
Moze jeszcze raz,
1. Umiem stworzyc formularz, ale nie potrafie dolaczyc do niego dodac jakiego kolwiek kodu.

Dodaje kontakt za pomoca "Łącze wewnętrzne -> Kontakty -> Kategoria -> Lista - Kontakty w kategorii"

moje
08-05-2011, 00:09
No to teraz tworzysz moduł własnego kodu html, w nim umieszczasz tekst i przypisujesz do pozycji menu, którą jest kontakt.

To wszystko jest opisane na wiki.joomla.pl - poczytaj, poznaj Joomla.

bercow
08-05-2011, 00:20
A mogl bys dokladniej czego mam szukac, w opisie modulu kontaktow nie widze mozliwosci wstawienia/polaczenia z innym modulem. Jezeli dobrze Cie rozumiem, mam stworzyc modul z HTML, czyli tym co chce umiescic po za kontaktem, i przypisac do menu ktorym jest kontakt.

Myslales o tych dwoch artykulach ?
http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_witryny_-_W%C5%82asny_kod_HTML
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_menu_prezentuj%C4%85ce_kontakty

moje
08-05-2011, 00:44
Jaki moduł kontaktu? Joomla nie ma standardowo zainstalowanego takiego modułu, za to ma komponent.
Jakie łączenie z innym modułem?

Czyty w ogóle znasz Joomla? Chociaż czytasz ze zrozumieniem to, co pisze?
Masz przypisać moduł własnego kodu html do pozycji z Twoim kontaktem - nic więcej, jak jedno kliknięcie myszką!


P.S. Niektórzy to się powinni cieszyć, że nie mam uprawnień moderatora.