PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie domeny jedna baza



frater
08-05-2011, 03:54
Witam
Trochę kombinuje
posiadam:
-dwa hostingi
-dwie domeny

Załóżmy, że buduje stronę. Pliki strony umieszczam na jednym i drugim hostingu. Lecz obie strony są podłączone do tej samej bazy danych. W efekcie otrzymuje dwie takie same strony na różnych hostingach, domenach. Konfiguruje coś w pierwszej automatycznie zmiany pojawiają się też w drugiej i na odwrót. Zmieniam szablon strony w pierwszej to i też zmienia mi się w drugiej.
A można zrobić tak, że strony będą różniły się tylko wyglądem? Tak skonfigurować aby szablony się nie zmieniały?

Robster
08-05-2011, 10:48
Temat był już poruszany. Zewnętrzna baza danych to dużo zabawy i ewentualne problemy. Dlaczego nie umieścisz stron na tym samym serwerze? Co za różnica skoro mają być identyczne.

frater
08-05-2011, 13:14
no ok, w każdym razie wynikiem ma być ta sama strona na 2 różnych domenach. A co zrobić, aby szablon strony był różny?

moje
08-05-2011, 13:27
Poszukać na forum, o tym jak dwie Joomla mogą korzystać z jednej bazy danych.

frater
08-05-2011, 13:48
zanim zaczne szukać, ogolnie jest mozliwe to co mowie?

moje
08-05-2011, 13:57
Jakby nie było, to byś dostał taką informację w pierwszym poście.

EDIT:

I mnie lenistwa - już byś dawno wiedział jak to zrobić, gdybyś poczytał.

zbig1972
08-05-2011, 14:02
Jest to możliwe. Ja tak mam, tyle że że hosting jest u tego samego dostawcy. Ta sama strona pod różnymi domenami. Robisz stronę tylko raz. Na drugiej domenie wszystko się automatycznie robi odpowiednio konfigurując dostęp do bazy Mysql w panelu webas. Jedna kwestia to taka, że musisz mieć dostep do panelu webas u dostawcy.
Dwie strony pod jedną bazą. Modyfikuję tylko panel admina na jednej stronie, a poprawki pokazują się automatycznie na drugiej. Sprawdź sam:
www(kropka)osiedlebelweder(kropka)eu
www(kropka)osiedlebelweder(kropka)pl

frater
08-05-2011, 20:24
ja wiem, że jest to możliwe i tak się da:)
Chodzi mi tylko czy możesz zastosować różne wyglądy tych stron, ze strona
http://osiedlebelweder.eu/ bedzie miała tą samą treść co http://osiedlebelweder.pl/ ale inną grafike

Gall Anonim
08-05-2011, 20:49
Proste jak konstrukcja cepa
Tworzysz drugą grafikę, (templakę) - dajesz tą samą nazwę i nadrywasz ftp'em
All

frater
08-05-2011, 21:53
no tak:) jakoś z góry odrzuciłem ten pomysł myśląc, że nie zadziała. Dziękuje:*