PDA

Zobacz pełną wersję : Limitowany dostęp do części serwisu



emcek
08-05-2011, 21:13
Witam,

Byłbym wdzięczny za podpowiedź jak zrobić następujące zadanie: jak umożliwić dostęp do wybranych części serwisu (artykuły dostępne przez menu) dla użytkowników, którzy dostali nazwę użytkownika i hasło do zalogowania się. Inaczej bo sam nie rozumiem co napisałem:
- menu wygląda tak:
1. Produkt1 (ogólnodostępne)
a/ opis (dostępne po zalogowaniu dla użytkownika1)
b/ cennik (dostępne po zalogowaniu dla użytkownika1)
2. Produkt2 (ogólnodostępne)
a/opis (dostępne po zalogowaniu dla użytkownika2)
b/ cennik (dostępne po zalogowaniu dla użytkownika2)

- jest dwóch użytkowników i każdy z nich powinien mieć dostęp po zalogowaniu tylko do swojej części serwisu.

W sumie to w menu nie musi się pojawiać pozycja "opis" i "cennik". Obie mogłyby być dostępne bezpośrednio przez artykuł "ProduktX" gdzie może mógłby być też formularz logowania.

Jakieś sugestie jaki dodatek doinstalować?

Dzięki,
emcek

---------- Post dodany o 21:13 ---------- Poprzedni post był o 16:06 ----------

ok. to może inaczej - znalazłem coś takiego jak JUGA. Czy ktoś miał z tym doświadczenie? Jak wrażenia?

Gall Anonim
08-05-2011, 21:20
Szczerze mówiąc najlepszym rozwiązaniem byłaby to joomla 1.6.x
Tam jest to tylko kwestia właściwej konfiguracji.
Robiłem nawet taką zabawę że użytkownik po zalogowaniu lądował z marszu w swoim "kawałku"

emcek
08-05-2011, 21:31
Dzięki, ale na razie musi zostać 1.5.22. Szablon już kupiony (a jest tylko do 1.5) i stronka się buduje.

To lądowanie użytkownika we właściwym miejscu to byłoby to. Faktycznie szkoda, że 1.6 odpada (na razie).

Gall Anonim
08-05-2011, 21:36
A nie możesz dostosować templaki do 1.6.xx?

emcek
08-05-2011, 21:42
eee, to już chyba przerasta moje możliwości na dzień dzisiejszy (nie mówiąc o braku czasu). To dopiero moja druga witrynka budowana przeze mnie. Pierwszą zrobiłem też pod 1.5, wyszło chyba nieźle (sam zobacz: www.smoki-ksspojnia.pl). Dobre wrogiem lepszego ...

Gall Anonim
08-05-2011, 21:54
Ok, tyle że to już drugi Twój problem który 1.6.xx rozwiązuje Ci z marszu (z tego co widzę na forum)

emcek
08-05-2011, 22:00
hehe masz rację. Dzięki za podpowiedzi. Na razie zostanę przy 1.5, a następna już pewnie będzie pod 1.6 (jak będzie jakiś dostępny fajny template do kupienia). Jeszcze raz dzięki!

PS. 1040 wpisów przez 7 miesięcy! Super, że są tacy aktywni użytkownicy jak Ty, gotowi z wyciągniętą ręką na pomoc każdemu zielonemu.

Gall Anonim
08-05-2011, 22:04
Poszukaj darmowych temlatek dla 1.6.xx - jest w sieci od czarta.
Ilość wpisów - tylko potwierdza fakt iż temat jest ciekawy - sam często pytam :-)
Przetłumacz sobie moją stopkę to zrozumiesz co mam na myśli.
Pzdr i dzięki.

emcek
09-05-2011, 21:39
Dla zainteresowanych:

Komponent JUGA dostępny tutaj:
http://dioscouri.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=91&Itemid=13

działa bez problemu (wersja płatna). Można ustawić w Joomla 1.5.22 zarówno dostęp do poszczególnych artykułów jak i bloga wyświetlającego całą kategorię. Dostępne na stronie informacje o instalacji i konfiguracji okazały się pomocne i w pełni czytelne.

Polecam! M

TomaszBr
10-05-2011, 22:00
http://www.mightyextensions.com/
działają, rozwijają się, reagują na pytania, nie zawsze szybko ;) ale reagują. Są darmowi ale upierdliwość polega na konieczności pobierania licencji co 2 tygodnie... A i mają wszystko, to ciekawe rozwiązanie.