PDA

Zobacz pełną wersję : [problem] menu i podmenu z dynamicznym title



budziorre
09-05-2011, 10:32
Witam,

tworzę swój własny szablon i napotkałem pewien problem z menu. Przykładowo



m1

s11
s12


m2

s21



s22



Menu górne (np pozycja "top") ograniczone jest dla 0,1 zatem pokazuje mi się wyłącznie elementy niezagnieżdżone i tak jest dobrze ( tu m1 oraz m2). Na podstronie wyświetlam sobie elementy zagnieżdżone na "sidebarze" ( np "left") - np dla podstrony m1 - s11,s12 - ok. To submenu zdefiniowałem sobie jako moduł i ustawiłem show title - Sidebar menu. Jak można się spodziewać title mi pokazuje,

chciałbym jednak aby zamiast "Sidebar menu" pokazało np m1 lub m2 w zależności od podstrony na jakiej jestem.

Gdy dodawałem elementy zagnieżdżone jako osobne menu, ścieżka breadcrumbs niestety nie była taka jakbym chciał, pomijam fakt, że główne menu nie trzymało mi ustawień css dla elementu active.

Próba ustawienia samodzielnie title dawała rezultaty tylko dla pojedyńczego zagnieżdżenia - wchodząc głębiej title zmieniało się oczywiście na parenta ( który w tym momencie był już 1 elementem submenu ).


JSite::getMenu()->getItem(JSite::getMenu()->getActive()->tree[0])->name;Mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem, może jeszcze nie rozumiem tego systemu i pewnych zasad które zapewne dla niektórych z Was są jasne jak słońce. Podsumowując - chciałbym aby na podstronach title submenu było zawsze pierwszym elementem menu górnego niezależnie od ilości zagnieżdżeń i aktualnej pozycji w zagnieżdżeniu. Jak to zrobić ?

dzięki z góry za wszelką pomoc, pozdrawiam

budziorre
18-07-2011, 13:38
dla potomnych


<?php // get active main menu name, code from breadcrumbs
global $mainframe;
$pathway =& $mainframe->getPathway();
$items = $pathway->getPathWay();
echo($items[0]->name);
?>