PDA

Zobacz pełną wersję : spolszczenie - problem z instalacją



Grzegorz_n
09-05-2011, 12:27
Witam :)

Bardzo proszę zorientowanych w temacie o pomoc :)


Zainstalowałem wersję 1.6.3-Stable. Do tego instaluje pakiet językowy 1.6.3.1
Jakiej czynności nie wykonam i z którego sposobu opisanego na forum nie skorzystam, to zawsze dostaję ten sam komunikat:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@domena.eu.hostingxxxxxxxx.az.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache Server at domena.eu Port 80Prawa do katalogu ustawione na 755, a do pliku configuration.php na 644 - tak tutaj zalecacie. Reszta praw (podobno) prawidłowo ustawiona w paczce.

Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć w tej kwestii?

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam :)

Grzegorz

zwiastun
09-05-2011, 12:41
Poczytaj w regulaminie, jakie informcje są potrzebne, aby Ci ewentualnie udzielić odpowiedzi. Poszukaj na forum pod hasłem Pomocnik postów

Grzegorz_n
09-05-2011, 15:04
Poczytaj w regulaminie, jakie informcje są potrzebne, aby Ci ewentualnie udzielić odpowiedzi. Poszukaj na forum pod hasłem Pomocnik postów
Dzięki za podpowiedź.


Joomla! Wersja: Joomla! 1.6.3 Stable [ Onward ] 18-Apr-2011 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 644 ) | Architektura/Platforma: Linux 2.6.18-238.9.1.el5 ( x86_64) | Witryna Serwer: Apache ( www.sitetalk-polska.eu (http://www.sitetalk-polska.eu) ) | PHP Wersja: 5.2.17
PHP Ustawienia: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5 or above): Tak | iconv Obsługa (1.5 or above): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 120 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.92-community ( Localhost via UNIX socket )

SEF: Włączone (bez mod_Rewrite) | Legacy Mode: Niedostępne | FTP Layer: Niedostępne | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 128M | Max. Upload Size: 64M | Max. Post Size: 64M | Max. Input Time: -1 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.1.54 ( latin2 )

zwiastun
09-05-2011, 17:18
Czy włączyłeś obsługę FTP - jeśli nie, włącz.

Grzegorz_n
09-05-2011, 22:47
Czy włączyłeś obsługę FTP - jeśli nie, włącz.FTP miałem włączoną już podczas instalacji. Później wyłączyłem, bo gdzieś tutaj na forum wyczytałem, że jak ktoś tam wyłączył, to zainstalował bez problemu. Jak korzystałem z pomocnika, to na tamtą chwilę usługa FTP faktycznie była wyłączona. Teraz włączyłem ponownie i znowu przeprowadziłem różne testy na różne sposoby i warianty, ale za każdym razem pojawia się ten sam komunikat.


Wtorek - 10.05.2011
Wczoraj robiłem dużo różnych testów. Dzisiaj loguje się do panela i w oknie logowania widzę, że mam możliwość wyboru wersji PL, wiec wybrałem, zalogowałem się i mam panel w PL. Nie wiem kiedy i jak to się stało, ale jakoś musiało, skoro jest. Rozumiem, że za menu w PL odpowiada paczka o nazwie: admin_pl-PL?

Pozostaje kolejny problem z instalacją drugiej paczki o nazwie: site_pl-PL, bo jak sądzę, nie jest ona zainstalowana, skoro:
1. Opcja: Rozszerzenia > Języki > Zainstalowane i Treści mam tylko EN
2. Jak odpalę stronę, nadal wszystko jest w EN

I teraz jest tak (od wczoraj):
1. Jak skorzystam z metody Instaluj z pakietu, to nadal wywala mi komunikat Internal Server Error.
2. Jak skorzystam z metody Instaluj z katalogu, to tutaj mam 2 komunikaty do wyboru, których wcześniej nie było:

wariant a - jak mam WYłączoną usługę FTP, to otrzymuję komunikat: Jeżyk zainstalowano poprawnie a pod spodem: pl-PL: Polski pakiet językowy zaplecza Joomla 1.6. Ten komunikat pokazuje się, ale nadal w opcjach: Rozszerzenia > Języki nie mam możliwości wyboru języka, gdyż jest dostępny tylko EN.

wariant b - jak mam Włączoną usługę FTP, to otrzymuje jedynie komunikat:



JFTP: :store: Błędna odpowiedź
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /home/j28787pd/public_html/sitetalk-polska.eu/tmp/admin_pl-PL/index.html do /home/j28787pd/public_html/sitetalk-polska.eu/administrator/language/pl-PL/index.html

Dałem już nawet prawa 777 do /administrator/language/pl-PL/index.html i cały czas jest to samo.

Kurcze i teraz zauważyłem jeszcze jeden problem: konfiguracja globalna > Serwer > FTP > Włącz FTP
Tutaj jest tak, że czy dam na TAK i zapiszę, czy też na NIE i zapiszę, to zawsze ustawione jest na NIE.


Wkleję może raz jeszcze to, co aktualnie wygenerował pomocnik:


Joomla! Wersja: Joomla! 1.6.3 Stable [ Onward ] 18-Apr-2011 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 644 ) | Architektura/Platforma: Linux 2.6.18-238.9.1.el5 ( x86_64) | Witryna Serwer: Apache ( sitetalk-polska.eu ) | PHP Wersja: 5.2.17
PHP Ustawienia: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5 or above): Tak | iconv Obsługa (1.5 or above): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 120 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.92-community ( Localhost via UNIX socket )

SEF: Włączone (bez mod_Rewrite) | Legacy Mode: Niedostępne | FTP Layer: Niedostępne | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 128M | Max. Upload Size: 64M | Max. Post Size: 64M | Max. Input Time: -1 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.1.54 ( latin2 )