PDA

Zobacz pełną wersję : JOOMLA nie działa po przeniesieniu na xamppa



jarni7
09-05-2011, 14:50
Witam, mam następujący problem...

Mam portal na joomla 1.5.22, chciałbym go przenieść na inny serwer dlatego testowo zainstalowałem xampp i spróbowałem przenieść portal na komputer lokalny.

Po przeimportowaniu bazy sql oraz przekopiowaniu plików z serwera na mój lokalny komputer joomla nie działa - ani strona ani panel administracyjny - pik configuration php jest skonfigurowany oczywiście na potrzeby lokalnej bazy mssql.

Gdzie szukać problemu?

W przypadku próby wejścia na stronę mam taki błąd:
Parse error: syntax error, unexpected '<' in C:\xampp\htdocs\ftp2\index.php on line 89

W przypadku próby wejścia na panel admina:
seria błędów typu:
Strict Standards: Non-static method JLoader::import() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\ftp2\libraries\joomla\import.php on line 29

Strict Standards: Non-static method JLoader::register() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\ftp2\libraries\loader.php on line 71

oraz pod spodem logowanie do panelu, do którego jednak zalogować się nie da


Plik configuration.php wygląda następująco:

<?php
class JConfig {
var $offline = '0';
var $editor = 'tinymce';
var $list_limit = '20';
var $helpurl = 'http://help.joomla.org';
var $debug = '0';
var $debug_lang = '0';
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';
var $feed_limit = '10';
var $feed_email = 'author';
var $secret = 'wwliB5qu9rpbdQTD';
var $gzip = '0';
var $error_reporting = '6143';
var $xmlrpc_server = '0';
var $log_path = '/home/www/zajan.pl/public_html/log';
var $tmp_path = '/home/www/zajan.pl/public_html/tmp';
var $live_site = '';
var $force_ssl = '0';
var $offset = '0';
var $caching = '0';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
var $memcache_settings = array();
var $ftp_enable = '0';
var $ftp_host = 'localhost';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = '';
var $ftp_pass = '';
var $ftp_root = '';
var $dbtype = 'mysqli';
var $host = 'localhost';
var $user = 'root';
var $db = 'zajanusr';
var $dbprefix = 'jos_';
var $mailer = 'mail';
var $mailfrom = 'bestwork@bestwork.com.pl';
var $fromname = 'Best Work';
var $sendmail = '';
var $smtpauth = '1';
var $smtpsecure = 'ssl';
var $smtpport = '25';
var $smtpuser = '';
var $smtppass = '';
var $smtphost = '';
var $MetaAuthor = '1';
var $MetaTitle = '1';
var $lifetime = '15';
var $session_handler = 'database';
var $password = 'root';
var $sitename = 'Best Work';
var $MetaDesc = 'Joomla! - dynamiczny portal i system obsA? ugi witryny internetowej';
var $MetaKeys = 'joomla, pcj1x5y2z';
var $offline_message = 'Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zajrzyj pA?�3A?�oniej.';
}
?>

zwiastun
09-05-2011, 17:34
Zapewne zainstalowałeś najnowszy pakiet XAMPP. Skorzystaj z JAMP-a.

jarni7
09-05-2011, 20:28
tak, mam najnowszego xamppa... spróbuje tego co mówisz... ale w czym tak naprawde jest problem? dlaczego tak sie dzieje?

moje
09-05-2011, 20:33
XAMPP nie jest przygotowany z myślą o Joomla, ma on zbyt najnowsze wersje oprogramowania - brzmi to dziwnie ale taka jest prawda.

jarni7
09-05-2011, 21:16
no rozumiem o co chodzi...

jednak w książce o joomla która posiadam prioponowany jest wlasnie XAMPP :) - książka Pana Marcina Lisa - Joomla! 1.5 :)

Na JAMPIE mam błąd 404 zarówno do strony jak i panelu administracyjnego, czy coś źle do tego jampa mogłem wrzucić ze w ogole nie widzi strony?

---------- Post dodany o 19:16 ---------- Poprzedni post był o 19:14 ----------

wszystko wrzuciłem do htdocs no i baze jak to baze - zwyczajnie... index od samego jampa działa

moje
09-05-2011, 21:25
Zostaw tą książkę w spokoju i najlepiej zapomnij to wszystko, co tam przeczytałeś. Wszystko co potrzeba jest na wiki.joomla.pl i docs.joomla.org : )
Do zarządzania baza danych masz phpMyAdmin w zestawie.

A jam działa bez zarzutów.

jarni7
09-05-2011, 22:00
no ok - posłucham bardziej doswiadczonych kolegow... tylko czedmu mi ta strona w jampie ie odpala wcale? i mam 404? :)

zwiastun
09-05-2011, 22:05
@moje, daj autorowi M. L. spokój. Gdzie się można doczepić to może i można, ale skąd miał wiedzieć, że xampp 1.7.4 nie będzie kompatybilny z Joomla?

jarni7
09-05-2011, 22:19
no ale dlaczego na jampie nie startuje wcale nic jak gdyby nie bylo plikow wcale w katalogu?

moje
09-05-2011, 22:23
Nie mówię tutaj o jego książce pod kątem serwera, tylko jego dobrej radzie.

Codo 404, to mogłeś mieć zmienioną nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess, bez włączonych odpowiednich opcji w ustawieniach lub masz niestandardową zawartość pliku .htaccess Joomla, co powoduje błąd.

jarni7
10-05-2011, 07:42
a wiec tak - z tym jampem to moje niedopatrzenie bo wrzucilem katalog ze strona do folderu usr\htdocs zamiast do var\www :) nie przeczytalem komunikatu z jampa po prstu a to moj pierwszy kontakt z nim :)

W panelu jampa katalog ze strona jest juz widoczny i panel admina od joomla też natomiast nie moge sie na ten panel zalogowac - po wpisaniu dotychczasowego loginu i hasla do panelu nie loguje sie i bez komunikatu zadnego wraca nastrone logowania do panelu... co teraz z tym zrobic? :)

moje
10-05-2011, 10:58
Popraw w pliku konfiguracyjnym ścieżki do katalogów logs i temp:
W:\\var\\www\\{nazwa Twojego katalogu z Joomla}\\logs
W:\\var\\www\\{nazwa Twojego katalogu z Joomla}\\temp

Masz pewność, że poprawnie skopiowałeś wszystkie pliki?

jarni7
10-05-2011, 13:00
wrzucilem nie tu gdzie trzeba strone - moj blad i niedpoatrzenie... natomiast teraz jest niby ok bo logowanie do panelu admina sie wyswietla jednak nie moge sie zalogowac - po wpisaniu loginu i hasla nie moge sie zalogowac do panelu - raca z powrotem na strone logowania... - oczyweiscie dane wpisuje poprawnie - te same ktore sa w panelu witryny umieszczonej na zewnetrznym serwerze i tam działa

moje
10-05-2011, 13:14
A co z uzupełnieniem pliku konfiguracyjnego?

jarni7
10-05-2011, 18:30
kurcze nadal z tym walcze :)

teraz sytuacja wyglada tak - strona sie wyświetla ale z błędami i nad nią sa następujące błedy:

Warning: session_start() [function.session-start (http://localhost/ftp/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at W:\var\www\ftp\configuration.php:1) in W:\var\www\ftp\libraries\joomla\session\session.ph p on line 423

Warning: session_start() [function.session-start (http://localhost/ftp/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at W:\var\www\ftp\configuration.php:1) in W:\var\www\ftp\libraries\joomla\session\session.ph p on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at W:\var\www\ftp\configuration.php:1) in W:\var\www\ftp\libraries\joomla\session\session.ph p on line 426


to samo jest nad oknem logowania do panelu administracyjnego i nadal nie moge sie do niego zalogować :(

konfigurację loga i temp zmieniłem w następujący sposób:

<?php
class JConfig {
var $offline = '0';
var $editor = 'tinymce';
var $list_limit = '20';
var $helpurl = 'http://help.joomla.org';
var $debug = '0';
var $debug_lang = '0';
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';
var $feed_limit = '10';
var $feed_email = 'author';
var $secret = 'wwliB5qu9rpbdQTD';
var $gzip = '0';
var $error_reporting = '6143';
var $xmlrpc_server = '0';
var $log_path = 'C:\JAMP_PL_Free\JAMP PL Free\mnt\var\www\ftp\logs';
var $tmp_path = 'C:\JAMP_PL_Free\JAMP PL Free\mnt\var\www\ftp\tmp';
var $live_site = '';
var $force_ssl = '0';
var $offset = '0';
var $caching = '0';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
var $memcache_settings = array();
var $ftp_enable = '0';
var $ftp_host = 'localhost';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = '';
var $ftp_pass = '';
var $ftp_root = '';
var $dbtype = 'mysqli';
var $host = 'localhost';
var $user = 'root';
var $db = 'jamp';
var $dbprefix = 'jos_';
var $mailer = 'mail';
var $mailfrom = 'mail@mail.com.pl';
var $fromname = 'firma';
var $sendmail = '';
var $smtpauth = '1';
var $smtpsecure = 'ssl';
var $smtpport = '25';
var $smtpuser = '';
var $smtppass = '';
var $smtphost = '';
var $MetaAuthor = '1';
var $MetaTitle = '1';
var $lifetime = '15';
var $session_handler = 'database';
var $password = 'root';
var $sitename = 'firma';
var $MetaDesc = 'Joomla! - dynamiczny portal i system obsA? ugi witryny internetowej';
var $MetaKeys = 'joomla, pcj1x5y2z';
var $offline_message = 'Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zajrzyj pA?�3A?�oniej.';
}
?>

zwiastun
10-05-2011, 19:39
A skąd masz ten katalog c w ścieżkach
JAMP tworzy katalog wirtualny w:
I z tego, co wiem, to użytkownik i hasło bazy danych w JAMP-ie to joomla, chyba że poprzestawiałeś

jarni7
10-05-2011, 20:34
udało mi się rozwiązać te wszystkie problemy a powód był jeden - używałem notepada do edycji .php i kodował smi się w UTF8 z BOM - po użyciu Notepada++ i wyłączeniu BOM wszystkie problemy zniknęły jak ręka odjął :)... Co do tych ścieżek tmp i log mam jakos wrażenie, że nie ma znaczenia gdzie je zdefiniuje... jeśli się myle to mnie poprawcie :) w tej chwili załadowałem serwis na serwerekl w nazwa.pl i wsyzstki działa mam jedynie wątpliwosci co do tych ścieżek tmp i log - teraz na nazwie sa ustawione na katalog główny konta ftp....

dzięki wszystkim wielkie za wszystkie odpowiedzi i proszę jeszcze o uwagi co do tych ścieżek log i tmp...

moje
11-05-2011, 00:50
Podałem jak powinny być zdefiniowane.

trzepiz
11-05-2011, 21:26
ścieżki do log i tmp powinny zaczynać się od W:

u mnie przy założeniu, że strona jest w katalogu : c:\JAMP\mnt\var\www\Joomla 1.5 PL\ ścieżki są ustawione w następujący sposób.


var $log_path = 'W:\\var\\www\\Joomla 1.5 PL\\logs';
var $tmp_path = 'W:\\var\\www\\Joomla 1.5 PL\\tmp';