PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery problem z opcjami



pawels
09-05-2011, 20:48
Witam

Mam następujący problem po implementacji Joomla! 1.6 i zainstalowaniu Phoca Gallery 3 RC5 (bardzo potrzebny mi komponent) nie mogę nic zmienić w ustawieniach komponentu, po wybraniu jakiej kolwieg innej opcji i kliknięciu save lub save & close przekierowuje mnie w modalboxie do głównej konfiguracji Joomla!. Próbowałem instalować cms na innym serwerze i o dziwo wszędzie indziej działa tylko nie na moim, dodam ze mam serwery w az.pl.

Proszę o odpowiedź,
pawels

Cycynio
31-05-2011, 13:07
Witam, mam właśnie dokładnie ten sam problem. Bardzo prosiłbym o pomoc.

rcz
08-09-2011, 11:16
Witam
mam podobny problem, tylko że jest to czysta instalacja joomli 1.7 jak i phpca gallery 3.0.2 w momencie próby zmian ustawień komponentu zostaje automatycznie wylogowany całkowicie z joomli, ponowne logowanie przerzuca mnie do konfiguracji joomli i tak cały czas, wiem co począć, tam gdzie mam serwer mówią, że u nich serwer działa bezproblemów, a od paru dni szukam rozwiązania i nigdzie na nie nie udało mi się trafić. Sprawdzałem to na IE 9 i jak i Chrome bo pomyślałem, że może to jest problem, ale nie.
Podobna rzecz dzieje się również jak dodam dużą ilość zdjęć (100 i więcej), ale to już w joomli 1.5.23 i phoca 2.8 tak na marginesie już o tym wspominam.

pawels
08-09-2011, 14:17
Proponuję przetestować to na lokalnym serwie np. przez xampp lub na jakimś darmowym z obsługą baz danych a następnie próbować coś zwojować z obsługą aktualnego serwa,
ja miałem podobny problem(J! 1.6 + PG 3.0.0) ale u mnie pomogło dodanie linijki

php_value suhosin.simulation 1
w pliku .htacces (doradziła mi to odbsługa mojego serwera) i zadziałało bo aktualnie mam stronkę na az.pl a Ty na czym masz?

Pozdrawiam

rcz
08-09-2011, 14:34
Ja natomiast zrobiłem coś innego w opcjach PG 3.0.2 w zakładce uprawnienia / Super Users zmieniłem wszystkie prawa z dziedziczonych na dozwolone i działa mi teraz bez problemu nie wiem jak wgrywanie dużej ilości zdjęć, ale to sprawdzę niedługo już.
Stronę mam na hostings.pl

matti777
16-03-2013, 11:29
Odgrzebuje stary temat ale problemy ciągle występują a rozwiązania i google brak.
Ja też miałem ten problem , ale szukając po forach nie znalazłem żadnego działającego rozwiązania - niestety ( stracone 3 wieczory na grzebanie się z problemem )

Ostatecznie - zadzwoniełm do Az.pl ( bo tammam serwerki ) poprosiłem o wyłączenie obsługi suhosin i problem zniknął a PhocaGallery śmiga aż miło.

Więc jak ktoś się jeszcze z tym męczy to szkoda czasu - dzwońcie do swojego dostawcy hostingu i niech poprostu Wam to wyłączy. Problem z głowy ;-)