PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Joomla na JAMP



erper
09-05-2011, 21:13
Witam,
Mam zainstalowaną Jommlę 1.5.22 i Vitruemart 1.1.8 na serwerze lokalnym (WebServ 2.0). W zasadzie wszystko działa OK, oprócz komponentu Akeeba Backup, który - jak poczytałem na forum Akeeba - nie działa z wersją PHP która akurat jest częścią pakietu WebServ (5.2.5). Naczytałem się a zaletach JAMP więc go ściągnąłem i zainstalowałem, ale po 4 kroku instalacji Joomla (czyli już po określeniu bazy danych, serwera, użytkownika - root, wywala błąd, że nie może się połączyć z bazą danych (Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL) i na tym instalacja się kończy.
A na poczciwym (choć niedoskonałym) WebServie mogę to robić ile razy chcę i za każdym instalacja przebiega prawidłowo. Z konieczności pozostaję przy nim (używając do robienia backupów starego komponentu JoomlaPack 1.2), choć wolałbym go zmienić na coś nowszego i dlatego chciałem spróbować z JAMP, bo xxamp i wamp jakoś do mnie nie trafiają (nie przekonują mnie).

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakieś skuteczne rozwiązanie.

erper

moje
09-05-2011, 21:28
A nie trzeba było utworzyć osobnego usera bazy z odpowiednimi uprawnieniami do tej bazy danych?

zwiastun
09-05-2011, 21:56
Na marginesie:

chciałem spróbować z JAMP, bo xxamp i wamp jakoś do mnie nie trafiają (nie przekonują mnie).
JAMP to XAMPP skonfigurowany optymalnie dla lokalnego Joomla.
Za marginesem:
Czy wyłączyłeś WebServ?

erper
10-05-2011, 06:48
Witam,
Dziękuję za zainteresowanie.
To na co zwróciliście uwagę robiłem, ale nie pomagało. Problem był chyba w Windzie albo w sesji przeglądarki, bo po zrestartowaniu komputera wszystko poszło OK.
Nie wiedziałem, że JAMP to xxamp skonfigurowany specjalnie pod Joomla. Ale w takiej postaci bardziej mi pasuje niż oryginał i będę go używał, chociaż mam pewne przyzwyczajenia wyniesione z używania WebServ'a, w którym panel administracyjny użytkownika i dostęp do różnych funkcji z poziomu tego panelu jest szerszy niż w JAMP.

erper