PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł menu w HTML do pliku index.php



czupkolandja
10-05-2011, 14:47
Witam
Zacząłem pisać szablon, i zrobiłem na razie tyle<?php defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/moj_nowy_szablon/css/css.css" type="text/css" />
</head>
<body>
<jdoc:include type="modules" name="top" />
<jdoc:include type="component" />
<jdoc:include type="modules" name="bottom" />
</body>
:lol:

Podobno do linijki <jdoc:include type="modules" name="top" /> trzeba dodać moduł menu, tyle że nigdzie nie mogę go znaleźć. Czy jest on konieczny?

Z gory dzieki

zwiastun
10-05-2011, 15:43
Podobno forum to nie jest miejsce na wykłady podręcznikowe. Wybacz, ale może nie pisz na razie szablonu, aż się dowiesz, jak to się robi i jak w ogóle działa.

czupkolandja
10-05-2011, 17:17
Więc po co jest forum? Piszę tutaj, ponieważ proszę innych o pomoc. Wszystko wiem odnośnie CSS itp., tylko nie wiem co tam wpisać. Takie pytanie: Czy moduł z 1.0 będzie pasował?

zwiastun
10-05-2011, 17:40
Jeszcze raz: forum na pewno nie jest do tego, żeby laikowi tłumaczyć, jak działają szablony, jak się wstawia moduły na stronę, itd. Do tego są podręczniki - mnóstwo bezpłatnych opracowań na joomla.pl - od Joomla 1.0 po Joomla 1.6, o szablonach także.
Twoje ostatnie zdanie z pierwszego posta wskazuje, że wiesz, iż dzwonią, ale nie wiesz, w którym kościele.
Twoje ostatnie pytanie z drugiego posta potwierdza jedynie to, co można wnioskować po pierwszym.
Zatem najpierw do lektury o szablonach. Jeśli Ci nie pasują w naszej biibliotece, możesz kupić bardzo dobrą książkę Pefika
PS. Nawet gdybym Ci chciał odpowiedzieć na Twoje pytanie, to najpierw musiałbym wymyślać, o co Ci właściwie chodzi.

czupkolandja
10-05-2011, 18:08
Ok, a czy ta książka "Pefika" jest dla początkujących, czy nowicjusz da rade? :) Czy jest tam wszystko opisane, jak tworzyć szablon?

zwiastun
10-05-2011, 19:35
Projektowanie szablonów to nie jest zadanie dla nowicjuszy. Ksiązka = idź do księgarni, obejrzyj, ocen sam